Yükleniyor...

Kitap Fuarına Sanatçı Akını

Kitap Fuarına Sanatçı Akını
18 Mayıs 2010 Salı Saat 02:01

KÜLTÜR / SANAT

Kocaeli 2. Kitap Fuarı onur konukları Hülya Koçyiğit, Türkan Şoray ve İlber Ortaylı ile kapılarını kitapseverlere açtı

Kitapseverler, fuarın açılışında Türk sinemasının duayenleri ve Ortaylı\'ya büyük ilgi gösterdi.
Bu yıl ikincisi düzenlenen Koceli Kitap Fuarı\'nın onur konukları Türk sinemasının duayenleri ve Tarihçi-Yazar İlber Ortaylı oldu. Türkiye\'nin en tanınmış simalarını karşılarında gören kitapseverler, büyük mutluluk yaşadı.
Fuarın açılışında konuşan Hülya Koçyiğit, Kocaeli\'nde olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirtti. Kocaeli\'ne son olarak açık hava sineması için geldiğini kaydeden Koçyiğit, her yıl Kocaeli\'nin değiştiğini gördüğünü söyledi.
Kocaeli\'nde her yıl sanatsal anlamda çalışmaların olduğunu görmekten mutlu olduğunu ifade eden Koçyiğit, "Sanata bu kadar önem verildiği için mutluyum. Hepimizin hayatı kitaplarla sizlere ulaştı. En değer verdiğim armağan kitaplardır. O nedenle çok anlamlı bir günde buluşmuş olduk." şeklinde konuştu.
Türk sinemasının Sultanı lakaplı Türkan Şoray ise kitap fuarında olmaktan çok mutlu olduğunu ifade etti. Fuarda olmayı heyecanla karşıladığını kaydeden Şoray, "Sinema, hayatı kamerayla; kitap ise kelimelerle anlatır. O kadar iç içedir ki, hayatı sinema ve kitap ile öğreniriz. Bir kitapsever olarak burada bulunmak beni onurlandırdı." ifadelerini kullandı.
Tarihçi-Yazar İlber Ortaylı, Kocaeli\'nde yapılan kitap fuarının Türkiye\'nin başka yerlerinde de yapılması gerektiğini dile getirdi. Ortaylı, Tahran\'da düzenlenen kitap fuarının dünyada düzenlenen tüm kitap fuarlarından baskın olduğunu vurguladı. Her sene Mayıs aylarında Tahran\'da çok büyük kitap fuarı açıldığını belirten Ortaylı, "Bu kitap fuarında mukayese edemeyeceğimiz kadar büyük bir alan ve Türkiye\'nin üstünde bir kitap basıldığını görüyorsunuz. Ama daha önemlisi o fuarda dış dünyada basılan kitaplar satılıyor. Devlet bunların bazılarına gençler alsın diye destek veriyor." diye konuştu.
Konuşmaların ardından kitap fuarının açılışı yapıldı. Açılış ardından İlber Ortaylı kitaplarını imzalarken, Türk Sinemasının duayenleri de hayranlarının getirmiş olduğu fotoğrafları imzaladı.

Bu haber toplam (2881) defa okunmuştur

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/domains/bizimdarica.com/public_html/oyla.php on line 3
Yorum Ekle

Haber Yorumları ( 0 )

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?