Yükleniyor...

3 Hayata Can Kattı

3 Hayata Can Kattı
06 Temmuz 2015 Pazartesi Saat 21:52

SAĞLIK

Darıca Farabi Devlet Hastanesi bir organ naklini daha başarı ile gerçekleştirdi.

112 Acil Servis ekiplerince Darıca Farabi Acil Servisine getirilen ve yoğun bakıma alınan 44 yaşındaki  erkek  hastanın  01,06,2015 tarihinde beyin ölümünün  gerçekleşmesinin hemen ardından  hasta yakınlarına  yapılan   bilgilendirmeler sonucunda   organ nakli  bağışı  izni alınmış ve nakil transferi gerçekleşmiştir. Konu ile ilgili olarak Hastane Yöneticisi/Başhekim Op.Dr.Hikmet Yaşar   şu açıklamalarda bulundu;

‘’Dün gece beyin ölümü gerçekleşen hastamızın organ nakli transfer işlemini Hastanemiz   Doku Organ Bağış Koordinatörlüğümüzün hızlı ve özverili çalışmalarıyla 4 saat süren bir operasyonla  gerçekleştirmiş bulunuyoruz.

Ankara  Yüksek İhtisas Hastanesi nden , Kocaeli  Üniversitesi Tıp Fakültesi’den gelen uzman ekipler ve hastanemiz işbirliği ile  Kalp, böbrek  ve  karaciğerin  Türkiye’nin farklı illerindeki hastalara ulaşmasına vesile olduk. Organ nakli ile yaşama tutunacak çok sayıda insanımız olduğu ve gün geçtikçe sayının arttığını biliyoruz. Bir gün bizim yada  yakınlarımızdan  birinin de  organ  nakline ihtiyaç duyabileceği  unutulmamalıdır.

Bir organ, bir hayat!   Bir hayat tüm insanlık …  sloganından yola çıkarak  halkımızın  organ bağışı hususunda daha duyarlı olması, sağlık koşulları uygun olan her bireyin organ bağışında bulunması gerektiğini vurgularken,  hayata can katmak için verilmiş bu bağış kararından dolayı  tüm sağlık bekleyen insanlar adına hastamızın yakınlarına öncelikle  baş sağlığı diliyor, teşekkürü borç biliyorum’’ dedi.

Bu haber toplam (3019) defa okunmuştur

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3
Yorum Ekle

Haber Yorumları ( 0 )

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?