Yükleniyor...

Darıcaya Bir Özel Okul Daha

Darıcaya Bir Özel Okul Daha
04 Eylül 2015 Cuma Saat 10:38

EĞİTİM

Özel İlim Eğitim Kurumları 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında; ilkokul, anasınıfı ve kreş olarak faaliyetine başlamıştır.

Bölgemizin sevilen isimleri tarafından kurulan Özel İlim Eğitim Kurumları Anonim Şirketi, kısa surede kurumsal yapısını oluşturarak, okul çalışmalarını tamamlamıştır. Darıca Osmangazi Mahallesi, Atatürk yolu üzerinde modern bina ve geniş bahçesiyle velilerin öncelikli tercihleri arasında yer almıştır.

Özel İlim Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat COŞKUN konu ile ilgili yapmış olduğu basın açıklamasında şunları söyledi : “2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında ilkokul, anasınıfı ve kreş bölümlerimizle faaliyete başlayacağız. Özel İlim Eğitim Kurumları A.Ş. olarak güzel bir ekiple yola çıktık. Bölgemizin her kesim tarafından sevilen ve saygı duyulan isimleriyle birlikte bu güzel eseri vücuda getirdik. Uzun bir çalışmanın ardından Darıca bölgesinde okulumuzu kurmaya karar verdik. Modern binamız,  ferah bahçesi ve merkeze yakın olmasıyla öğrencilerimizin ve velilerimizin öncelikle tercihi olacağız.”

Eğitim ve Öğretim de ana ilkelerini de sıralayan Nevzat COŞKUN bu konuda da şunları söyledi: “ Özel okullar daha çok veliler tarafından açılmaktadır. Bizler de çocuklarımızı özel okullara göndermiş veliler olarak, çocuklarımıza daha güzel bir eğitim nasıl veririz düşüncesiyle hareketle bu işe başladık. Kısa zamanda oluşturduğumuz yedi kişilik ekibimizle önce şirketimizi, sonra da okulumuzu kurmuş olduk. Farklı siyasi görüşlerden insanların bir araya geldiği bu oluşumda ana ilkelerimiz; eğitim ve öğretimin gereklerini en iyi şekilde öğrencilerimize vermek, milli ve manevi değerleriyle problemi olmayan fertlerin yetişmesine katkı sunmak; gösterişçi ve rekabetçi bir modeli reddederek, öğrencilerimizin olgun ve yol gösterici eğitim almasını esas almak; bu anlamda velilerimiz müşteri değil, çocuklarının eğitimlerini birlikte ideal seviyede gerçekleştirmede ortak hareket edeceğimiz meslektaşlarımızdır. Hiçbir cemaat ve gruba bağlı olmadan hür düşünceye sahip, vatana, millete, bayrağa ve kutsal değerlerine bağlı, aynı zamanda da başarıyı yakalamış bireyleri yetiştirmek en büyük idealimizdir.”

Ayrıca Devlet teşviklerinden faydalanılabilmesi için 2 Eylül 2015 tarihinin son başvuru tarihi olduğuna dikkat çeken Coşkun bu konu da da şunlara değindi: “Geçen yıl başlayan devlet teşvikleri bu yılda devam etmektedir. Özel okulda çocuklarını okutmak isteyen velilerimiz için iyi bir imkân oluşturmaktadır. Velilerimizin devlet desteği müracaatlarını zaman geçirmeden bağlı bulundukları devlet okuluna ya da özel okullara yapabilirler. Daha sonra kazananlar,04-10 Eylül 2015 tarihleri arasında Özel Okul Devlet Teşvik kontenjanı olan özel okula çocuklarını verebileceklerdir.  Okulumuz yeni açıldığından dolayı teşvik kontenjanımız mevcut olup faydalanmak isteyen velilerimizi biz tanımak ve teşvikten faydalanmak için okulumuza bekliyoruz.  Siz değerli basın mensupları vasıtasıyla da kamuoyunu bu yönde bilgilendirmek istiyoruz.”

Özel İlim Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşmaktadır: Nevzat COŞKUN (Yön.Kur.Bşk.-İktisatçı-Sosyolog), Halil BULUT (Yön.Kur.Bşk.Yrd.-Eğitimci-Okul Müdürü), İsmail KESKİN (Yön.Kur.Üyesi- Yük.İnş.Müh.), Mehmet AYTAR (Yön.Kur.Üyesi- Yük.Mimar), Çetin MALKOÇ (Yön.Kur.Üyesi-Eğitimci- Çayırova İlçe Spor Müdürü), Telat COŞKUN (İş Adamı), Ömer KURT (İş Adamı)

Bu haber toplam (2457) defa okunmuştur

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3
Yorum Ekle

Haber Yorumları ( 0 )

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?