Yükleniyor...

Tarih gün yüzüne çıkıyor

Tarih gün yüzüne çıkıyor
20 Kasım 2015 Cuma Saat 14:19

KÜLTÜR / SANAT

Darıca Belediyesi ile Kocaeli Valiliği arasında imzalanan protokol çerçevesinde Darıca İskoliye Mektebi ve Tekel Binası Restorasyon Uygulama Proje çalışmaları hızla ilerliyor.

Darıca’nın en eski yapılarından olan İskoliye Mektebi ve Tarihi Tekel Binası yenileme çalışmalarını yerinde inceleyen  Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, yapılacak olan çalışmalarla Darıca’nın tarihi mirasının gün yüzüne çıkacağını ve yapım aşamasından sonra yapıların tarihi kimliklerine uygun olarak halkımızın hizmetine sunulacağını söyleyerek projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Başkan Karabacak, ” Darıca İskoliye Mektebi ve Tekel Binası Restorasyon Uygulama Projesi bölgemiz adına önemli bir kazanım olacak. Mezbelelik haldeki bu tarihi yapıtları anıtlar kuruluyla birlikte yapacağımız çalışmalarla ayağa kaldıracağız. Yaklaşık 5 milyon TL lik bu proje Darıca için son derece önemli bir proje. Yaklaşık 2 yıllık bir çalışma sonucu projeyi tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız.” diyerek projeyle ilgili bilgiler aktardı.

Bu haber toplam (2474) defa okunmuştur

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3
Yorum Ekle

Haber Yorumları ( 0 )

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?