Yükleniyor...

Kocaeli’yi Darıca İMKB temsil etti

Kocaeli’yi Darıca İMKB temsil etti
08 Ocak 2016 Cuma Saat 10:03

EĞİTİM

3. Türkiye genç erkekler bilek güreşi yarışmasında İMKB Darıca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilek güreşi takımı 2 madalya kazandı.

Ankara ASFA Ferda Koleji'nin Düzenlediği 3. Türkiye Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması tamamlandı. Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ve Ankara Asfa Gençlik ve Spor Kulübü'nün birlikte organizesiyle Ankara Ulus’taki Atatürk Kapalı Spor Salonu ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen "3.Türkiye Kulüpler Arası Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması’nda Okulumuz öğrencilerinden Şeyhmus ERTEM(Engelli) ve İsmail Atakan BULUT Türkiye 3.sü ve 4.sü olarak büyük bir başarı kazandı.

Asfa Ankara Ferda Koleji’nin sponsorluğunda 19 – 20 Aralık tarihlerinde tertip edilen yarışmaya, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti genelindeki 56 kulüpten yaklaşık 700 genç erkek sporcu ile engelli sporcular katılma fırsatı buldu.

1997-2001 yılları arası doğumlu Genç Erkekler ve Genç Engelli Erkekler kategorilerinde düzenlenen yarışmanın ilk gününde, tartı ve genç engellilerin müsabakaları yapıldı. İkinci günü ise genç erkeklerin müsabakaları düzenlendi. Aynı anda 5 masada titizlikle devam eden yarışma, heyecanlı ve nefes kesen müsabakaların ardından hak edenin kazanmasıyla tamamlandı. Bu organizasyonda okulumuz öğrencilerinden 6 kişi ile mücadele ettik. İlk gün yapılan sol kol mücadelelerinde İsmail Atakan BULUT +80 kiloda Türkiye 4.sü oldu. Yine aynı günkü müsabakalarda 65 kg Engelli Erkekler sağ ve sol kol mücadelesinde Şeymus ERTEM Türkiye 3.sü oldu.

Bu haber toplam (2661) defa okunmuştur

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3
Yorum Ekle

Haber Yorumları ( 0 )

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?