Yükleniyor...

Öğrenciler Tiyatroya Doyacak

Öğrenciler Tiyatroya Doyacak
13 Nisan 2016 Çarşamba Saat 15:11

KÜLTÜR / SANAT

Darıca Belediyesi kültür sanat aktivitelerine bir yenisini ekleyerek İlçe genelinde uygun koşullarda salonlara sahip olan ilk ve ortaokullarda öğrencilere ücretsiz tiyatro gösterimine başladı.

İlçe genelindeki 19 adet  ilk ve orta dereceli okulda eğitim öğretim gören öğrencilere yönelik olarak yapılacak tiyatro etkinliklerinde Seddülbahir Yahya Çavuş, Kediler Sokağı Müzikali, Mesneviden Hikâyeler, Eşekli Kütüphaneci, Arzuhalci, Kuklacı Benito, Emin  ve Uç Hazarfen Uç gibi tiyatrolar öğrencilerin beğenisine sunulacak.

DARICA KÜLTÜR VE SANATIN ADRESİ OLUYOR

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, “Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde çocuklara yönelik yaptığımız tiyatro ve sinema etkinliklerine çocuklarımızın yoğun ilgi göstermesi bizleri böyle bir projeyi hayata geçirmeye yöneltti. Değişik sebeplerden dolayı kültür merkezindeki etkinliklerimize katılamayan çocuklarımızın da bu tür etkinliklerden istifade edebilmesi adına, tiyatro gösterimine uygun salonları bulunan ilk ve orta dereceli okullarda bu projeyi hayata geçirdik. Darıca Belediyesi olarak yılın 12 ayında değişik kültürel ve sanatsal etkinliklerle halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.” diyerek kültürel ve sanatsal etkinliklerin süreceğini müjdeledi.

Bu haber toplam (2882) defa okunmuştur

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/domains/bizimdarica.com/public_html/oyla.php on line 3
Yorum Ekle

Haber Yorumları ( 0 )

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?