Yükleniyor...

Darıcadan Konyaya

Darıcadan Konyaya
09 Mayıs 2016 Pazartesi Saat 12:36

KÜLTÜR / SANAT

Mayıs ayı sonuna kadar sürecek olan Darıcadan Konyaya kültür gezileri başladı.

Darıca Belediyesi’nin “Bir Gönül Birlikteliği” adı altında düzenlediği  Konya gezileri başladı. Mayıs ayı sonuna kadar sürecek gezilerde Darıcalılar Konya’nın eşsiz tarihi ve kültürel mekânlarını ziyaret etme imkanı bulacaklar.

“Çanakkale’ye Dedeme Gidiyorum” Projesi kapsamında binlerce vatandaşı Çanakkale’de yatan şehitlerimizle buluşturan Darıca Belediyesibu kez de ücretsiz olarak Konya kültür gezilerine başladı.İlk etapta 2500 kişiyi Konya’ya götürmeyi planlayan Darıca Belediyesi, önümüzdeki yıllarda bu sayıyı artırmayı hedefliyor.

HIZLI TRENLE YOLCULUK KEYFİ

TCDD ile anlaşma yaparak her gün 80 kişiyi hızlı trenle Hz. Mevlana’nın diyarı Konya’ya götüren Darıca Belediyesi, vatandaşlara Mevlana kenti Konya’nın manevi ve hoşgörü iklimini de yaşatıyor.Sabah erken saatlerde yola çıkan kafile , şehre varışta rehberler eşliğinde kiralanan otobüslerle şehrin simgesi sayılan eşsiz tarihi mekanları ziyaret etme fırsatı buluyor. Gezi güzergâhında Karatay Medresesi, Alaaddin Cami Tepesi, Mevlana Türbesi ve Müzesi, Şemsi Tebrizi Cami Ve Türbesi ile Meram Bağları gibi tarihi ve turistik mekanlar ziyaret ediliyor.

Bu haber toplam (3199) defa okunmuştur

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/domains/bizimdarica.com/public_html/oyla.php on line 3
Yorum Ekle

Haber Yorumları ( 0 )

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?