Yükleniyor...

Türkü ziyafetine hazır olun

Türkü ziyafetine hazır olun
29 Temmuz 2010 Perşembe Saat 10:25

KÜLTÜR / SANAT

Aşıklar Şöleni 31 Temmuz 2010 Cumartesi akşamı saat 19:30 ‘da Abdi İpekçi Mahallesi Mehmet Zahit Kotku Parkı’nda yapılacak

 Darıca Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Aşıklar Şöleni 31 Temmuz 2010 Cumartesi akşamı saat 19:30 ‘da Abdi İpekçi Mahallesi Mehmet Zahit Kotku Parkı’nda ülkemizin sevilen aşıklarının katılımıyla gerçekleştirilecek.

 Bölge halkı tarafından büyük bir ilgiyle takip edilen Aşıklar Şöleni’nin güzel geçmesi adına son hazırlıklarını yapan Darıca Belediyesi önceki yıllarda olduğu gibi bir kez daha ülkemizin sevilen aşıklarını Darıca halkıyla buluşturmayı ve kültürümüzde önemli bir yer tutan aşık geleneğini yaşatmayı hedefliyor. Aşıklar geleneğinin sevilen sanatçılarından Mustafa Aydın,Nejdet Kuyumcu, Erol Ergani,Garip Memo, Taner Öztürkoğlu,Beyzade Kaplan, Erol Şahiner,Şahin Turgutoğlu, Muhsin Kılıç,Necati Altunkaya ve Aşkın Ballı gibi sanatçıların katılacağı program için hazırlıklar tamamlanmak üzere.

 DARICA’DA ŞÖLENLER BİTMİYOR

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak yaz aylarıyla birlikte ilçede başlayan sosyal ve kültürel etkinliklere bir yenisini eklemekten duydukları memnuniyeti dile getirerek “her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz Aşıklar Şöleni’nde bir kez daha halkımızla buluşacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kültürümüzde önemli bir yer edinen aşıklar geleneğini yaşatma ve yeni nesillere sevdirme adına düzenlediğimiz bu şölene ülkemizin sevilen sanatçıları katılarak sazlarıyla, sözleriyle ve atışmalarıyla vatandaşlarımıza hoşça vakit geçirteceklerdir. Tüm halkımızı şölenimize davet ediyoruz” diyerek vatandaşları Aşıklar Şöleni’ne davet etti.

Bu haber toplam (3031) defa okunmuştur

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/domains/bizimdarica.com/public_html/oyla.php on line 3
Yorum Ekle

Haber Yorumları ( 0 )

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?