Yükleniyor...

185 Milyon

185 Milyon
04 Ekim 2017 Çarşamba Saat 13:29

GÜNCEL

Darıca Belediyesinin Bütçesi 185 Milyon olarak belirlendi.

Darıca Belediyesi Ekim ayı meclisi toplantısında görüşülen bütçeye Ak Partili meclis üyeleri tarafından onaylanırken CHP grubu bütçeye şerh koyarak Red oyu verdi.

Darıca Belediyesi Ekim ayı meclisi Belediye Başkanı Şükrü Karabacak başkanlığında toplandı. Meclis salonunda gerçekleştirilen, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından yapılan toplantıda sözleşmeli personel ücretleri oy birliği ile kabul edildi. Toplantıda bilgi işlem müdürlüğünden Özel kalem Müdürlüğüne 1 Milyon TL ödenek aktarması da oy birliği ile kabul edildi. Ardından 2018 yılı performans programı ile 2018 yılı bütçesi ele alındı.

Darıca Belediye ve Meclis Başkanı Şükrü Karabacak, 2018 yılı bütçesini açıklarken projelerin hayata geçirilmesi için bir miktar borçlanacaklarını borçsuz hiçbir şeyin olamayacağını söyledi.

CHP grubu adına konuşan Şevki Yıldırım 2018 yılı performans raporunun gerçekleştirilmesi mümkün olmayan şişirilmiş hayali rakamlardan ibaret olduğunu borç batağına saplanmış 14 senede borçlarını 14 kat arttırmış ve belediyenin İller Bankasından bile borç alamayacak duruma geldiğini ileri sürerek 2018 yılı bütçesine muhalefet şerhi koyarak ret oyu verdiklerini söyledi.

Konuşmaların ardından Darıca Belediyesi’nin 2018 yılı gelir ve gideri 185 Milyon TL olarak açıklandı. Bütçe Ak Partili meclis üyeleri tarafından onaylanırken CHP grubu ise Hayır oyu verdi.

Bu haber toplam (386) defa okunmuştur

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3
Yorum Ekle

Haber Yorumları ( 0 )

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?