Yükleniyor...

Organ Bağışı Haftası

Organ Bağışı Haftası
09 Kasım 2017 Perşembe Saat 08:34

SAĞLIK

Darıca Farabi Devlet Hastanesinde, 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası etkinlikleri kapsamında Organ Nakli konusunda panel düzenlendi ve hastane içinde bilgilendirme stantları kuruldu.

Darıca Farabi Devlet Hastanesi konferans salonunda düzenlenen sunumda Doku ve Organ Bağış Koordinatörü Yetkin Konak sunum yaparak, organ naklinin aşamalarını ve önemi hakkında katılımcılara bilgiler verdi.
Yetkin KONAK, "Tedavisi sadece organ ve doku ile mümkün olan hastalıkların dünyada olduğu gibi Türkiye’de de önemli sağlık sorunlarından biri olduğunu ifade etti.
Organ naklinin tanımını yapan Konak, "Sağlıklı yaşarken bana olmaz söylemini bir tarafa bırakarak en olmaz ihtimali göz önünde bulundurup yaşamda bize hayatımızı idame ettirmemizi sağlayan çok kıymetli organlarımızın hayatımızı kaybedip, toprağa verildikten kısa bir süre sonra çürüyüp yok olmasına göz yummadan hâlâ yaşamı devam eden organ ya da doku bekleyen diğer insanların bedeninde yaşatarak başka bir insanın acılarını dindirmek, bir aileye mutluluk getirmek herkesin gönlünde yatan bir durum olsa gerek. Ancak, gerek ülkemizde gerekse Dünyada yeterince organ bağışının olmaması konunun ya yeterince anlatılamamış olduğunu ya da kavranamamış olduğunu göstermektedir" diye konuştu.
Panelde ayrıca organ bağışının dini boyutu hakkında katılımcılar bilgilendirilerek Diyanet İşleri Başkanlığının'da bu konu hakkında verdiği önem anlatılarak  organ bağışının önemine dikkat çekildi.

Bu haber toplam (1475) defa okunmuştur

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3
Yorum Ekle

Haber Yorumları ( 0 )

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?