Yükleniyor...

Dadaşlardan Muhteşem Şölen

Dadaşlardan Muhteşem Şölen
  • Dadaşlardan Muhteşem Şölen
  • Dadaşlardan Muhteşem Şölen
  • Dadaşlardan Muhteşem Şölen
  • Dadaşlardan Muhteşem Şölen
14 Ocak 2018 Pazar Saat 18:12

YAŞAM

Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu (KEDFE), kuruluşunun 10.yılını muhteşem bir geceyle kutladı.

Gebze Kapalı Spor Salonu’na sığmayan Erzurumlular yeri göğü inletirken, ünlü sanatçı Sevcan Orhan’ın sahne aldığı gecede Erzurumlular halaylarla ve türkülerle gönüllerince eğlendiler.

10.YIL ŞÖLENİNE PROTOKOL DAMGASI

Gebze Kapalı Spor Salonu’nda yapılan geceye; Ak Parti MKYK üyesi Kocaeli Milletvekili Yasemin Atasever, Ak Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Ak Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Hürriyet Kaplan, MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, Ak Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, MHP Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın, Sayıştay Savcısı Veysel Karani Aksungur, Adalet Bakanlığı Müstaşarı Serkan Ustaer, Kocaeli Valiliği Özel Kalem Müdürü Erhan Dündar, Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi  Başkan Vekili Zekeriya Özak, KOSGEB Daire Başkanı Ertuğrul Çetinkaya, Gençlik Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler,  Gebze ilçe Emniyet Müdürü Adem Gider, Ak Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü,  Gebze ilçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, KEDFE Başkanı Tekin Dursun ve yönetimi, KEDFE Kurucu Başkanı Gencay Yıldıztekin, siyasi partilerin ilçe başkanları ve yöneticileri, dernek başkanları ve yöneticileri katıldı.

Unutulmaz gecede KEDFE başkanı Tekin Dursun kuruluşundan itibaren geçmiş başkanlara ve katkı sunan iş adamlarına teşekkür ettikten sonra KEDFE'ye ait yeni alınan yönetim binasının müjdesini vererek yapılan faaliyetler hakkında kısa bir konuşma yaptı.

Muhteşem gece Erzurum Fasıl Grubu,  Ayaz Toprak ve İsmail Bingöl'ün gönüllerde taht kuran birbirinden güzel türküleriyle devam etti. Usta sesler türkülerini bu kez Hemşehrileri  için söylerken, sahnedeki enerjileri ve güler  yüzleri ile  geceye damga vurdular. Sevcan Orhan’ın sahneye çıkmasıyla coşku tavan yaparken, Erzurumlular halaylarla ve oyunlarla adeta hop oturup hop kalktılar. Sevcan Orhan, geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Erzurumlu şarkıcı İbrahim Erkal’ı da anarak usta sanatçının unutulmayan şarkılarını da seslendirdi.

Bu haber toplam (1987) defa okunmuştur

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/domains/bizimdarica.com/public_html/oyla.php on line 3
Yorum Ekle

Haber Yorumları ( 0 )

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?