Yükleniyor...

Başbakan Kocaelideydi

Başbakan Kocaelideydi
26 Şubat 2018 Pazartesi Saat 06:55

SİYASET

Başbakan ve AK Parti Genel Başkan vekili Binali Yıldırım, İzmitteki Şehit Polis Recep Topal oğlu Spor Salonunda düzenlenen partisinin Kocaeli 6. Olağan İl Kongresine katılarak konuşma yaptı.

Kocaeli deyince hizmet, üretim ve emeğin akla geldiğini dile getiren Yıldırım, "Kocaeli alın teri demektir. Kocaeli iş demektir, ekmek demektir. Türkiye'nin kalkınma davasına en fazla omuz veren Kocaeli'nde çalışanlarımıza, esnafımıza, iş adamlarımıza, ihracatçılarımıza teşekkürlerimi sunuyor, tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.

"AK kadınların çok büyük emeği var"

AK Parti'nin bugünlere gelişinde AK kadınların çok büyük emeği olduğunu vurgulayan Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti:

"Kadınlarımızı Türkiye'de siyasetin asli unsuru haline getiren bir hareketin mensuplarısınız. 15 yıllık AK Parti hükümetleri bu ülkeyi sizin desteklerinizle, sizin katkılarınızla millete hizmet aşkıyla yönetti. Ailemizi, maneviyatımızı, kültürümüzü, irfanımızı koruduğunuz için, genç nesillere taşıdığınız için sizleri yürekten tebrik ediyorum. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan, yola çıktığı ilk günden itibaren kadınların emeğini, aklını, siyasete kattıkları zarafeti hep önemsedi. AK Parti'nin destansı mücadelesi ve başarısında gençlerimizin çok büyük emeği var."

Gençlere seslenen Yıldırım, "Siz bizim her şeyimizsiniz. Siz, Türkiye'nin bugünü, aydınlık geleceğisiniz. Sizleri çok seviyoruz ve size çok güveniyoruz. Yolunuz da bahtınız da açık olsun." diye konuştu.

"Böyle gençlik olursa, bu milletin sırtı yere gelmez"

AK Parti kongrelerinde, özellikle büyük kongrede Kocaeli gençliğinin her zaman muhteşem bir fark oluşturduğunu ifade eden Yıldırım, şunları kaydetti:

"Böyle gençlik olursa, bu milletin sırtı yere gelmez. Bu ülkede ay yıldızlı bayrak inmez, ezanlar dinmez. Kocaeli'nin yiğit gençleri, Türkiye'nin geleceği için göreve hazır mısınız? Bizim siyasette muradımız, siz gençlerin geleceğe güvenle hazırlanmasıdır. Büyük zorluklar, büyük meşakkatler çekerek bugünlere geldik. Hamdolsun Ferhat aşkıyla çalıştık, milletimizin yüzünü güldürdük. İnanıyorum ki sizler, Türkiye'yi çok daha ileri noktalara taşıyacaksınız.

Gençler; sizler siyasete gençlik kollarında başlayan liderimiz, Recep Tayyip Erdoğan'ın izinden gidiyorsunuz. Seçilme yaşını 18'e düşüren, gençliğin sorununa, gençliğe sonuna kadar güvenen bir siyasi hareketin mensuplarısınız. Sizlerin emeğinin AK Parti için, ülke için ne kadar önemli olduğunu Cumhurbaşkanımız da ben de çok iyi biliyorum ve size sonuna kadar güveniyoruz gençler."

Bu haber toplam (1034) defa okunmuştur

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3
Yorum Ekle

Haber Yorumları ( 0 )

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?