Yükleniyor...

“MULTİFOKAL LENS”

“MULTİFOKAL LENS”
10 Ekim 2018 Çarşamba Saat 17:13

SAĞLIK

Büyük Anadolu Sağlık Grubu Hospitalpark Darıca Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Remzi Tanıdır 11 Ekim Dünya Görme Günü dolayısıyla görme bozukluğu yaşayan kişilere Multifokal Lensi önerdi.

Multifokal IOL (Akıllı Merceklerin) yüksek derecede gözü bozuk, miyop, hipermetrop, astigmatı ve gözlerinde katarakt olan, 40 yaş üstü hastalarda ameliyat sırasında göz içine yerleştirilen lensler olduğunu dile getiren Op.Dr. Remzi Tanıdır, “Ameliyat sonrasında uzak, orta ve yakın mesafeleri gösterebilen bu merceklerle gözlük takmaya gerek kalmıyor” dedi.

Hospitalpark Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Remzi Tanıdır, “Bu merceklerin kalitesi üretildiği ülke ve markaya göre değişmektedir. Artık ülkemizde de bu mercekler üretilmekte, gözlerine ameliyatla yerleştirilen hastalar mutlu olmaktadırlar.” diye konuştu.

AKILLI MERCEK UYGULAMASI NASIL YAPILMAKTADIR

Akıllı mercek uygulamasının 15-20 dakika içinde damlayla uyuşturularak kısa bir sürede tamamlandığını anlatan Tanıdır sözlerine şöyle devam etti:

“Multifokal mercekler ile uzak ve yakın görüşün sağlandığı ameliyat, her göz için ayrı günlerde yapılmaktadır. Tanıdır, “Önce bir göz ameliyat edilir, bir hafta on gün sonra ise diğer göz ameliyat edilebilmektedir. Ameliyat süresi göz başına 15-20 dk olup narkozsuz, iğnesiz, damlayla uyuşturularak gerçekleştirilmektedir.”

GÖZLÜKSÜZ DAHA NET GÖRÜŞ

“Akıllı Mercekler gözlük kullanımını ortadan kaldırmaktadır” diyen Tanıdır, Multifokal Lens’in uzak, orta ve yakın mesafede kaliteli görmek ve renkleri net olduğu gibi algılama konusunda da olumlu etkilerinin olduğunu belirtti.

Multifokal Lens ile gözlüksüz daha net görüş sağlandığını belirten Tanıdır, “Hospitalpark Hastanemizde de Multifokal Lens (Akıllı Mercek) ameliyatları başarıyla gerçekleştirilmektedir.” diyerek görme bozukluğu yaşayan kişilere Multifokal Lensi önerdi.

Bu haber toplam (1567) defa okunmuştur

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3
Yorum Ekle

Haber Yorumları ( 0 )

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?