Yükleniyor...

Geleceği aydınlatan Öğretmenlerimiz!

Geleceği aydınlatan Öğretmenlerimiz!
24 Kasım 2018 Cumartesi Saat 09:22

GÜNCEL

Darıca Bağlarbaşı Mahallesi Muhtar Adayı Yahya Kemal İnce,24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir açıklama yaptı.

Geleceği aydınlatan Öğretmenlerimiz!

Darıca Bağlarbaşı Mahallesi Muhtar Adayı Yahya Kemal İnce, “Öğretmenlik, benliğimizi aşama aşama, korkudan ümide, karanlıktan aydınlığa çevirip, hayallerimize gerçeklik, gerçeğimize heyecan, heyecanımıza gayret kazandırarak irfan aşılama sanatıdır” dedi.

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir açıklama yapan İnce şu görüşlere yer verdi;"Öğretmenler ülkenin kalkınmasında, nitelikli insan yetiştirilmesinde, toplumdaki barışın ve huzurun sağlanmasında önemli sorumluluklar üstlenmektedirler. Bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülmeyecek kadar saygın ve fedakarlık gerektiren bir meslek olan öğretmenlik, devletin ve milletin kaderini de doğrudan etkilemektedir. Vatanperver, bilinçli, birikimli, milli ve manevi değerlerimizi özümsemiş nesiller yetişmesi öğretmenlerimize bağlıdır. Bilginin kaynağı olan eğitim gönüllüleri öğretmenlerimiz, yarınlar adına umut bağladığımız en büyük güçtür.

Bu duygularla bu anlamlı gün vesilesiyle ebediyete göç etmiş, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizi minnetle, şükranla ve rahmetle anıyor, emekli olmuş öğretmenlerimize uzun ve sağlıklı ömürler, halen görevlerinin başında olan öğretmenlerimize de başarılar diliyorum. Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum’’

Bu haber toplam (1325) defa okunmuştur

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/domains/bizimdarica.com/public_html/oyla.php on line 3
Yorum Ekle

Haber Yorumları ( 0 )

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?