Yükleniyor...

İttifak başarılı yürütülemiyor

İttifak başarılı yürütülemiyor
21 Ocak 2019 Pazartesi Saat 20:09

SİYASET

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP Darıca İlçe Örgütünde yaptığı konuşmada iddialı açıklamalarda bulundu.

Bu seçimde her şeyin çok daha farklı olacağını ifade eden Tarhan Kocaeli’de çok sayıda ilçeyi kazanacaklarını iddia etti. Tarhan İYİ Parti ile olan ittifakta da sıkıntılar olduğunu da ima etti.

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP Darıca İlçe Başkanlığında düzenlenen değerlendirme toplantısına katıldı. CHP Darıca İlçe Başkanı Gürer Yıldırım, Darıca Belediye Başkan adayı Yakup Törk, ilçe yöneticileri ve partililerin katıldığı toplantıda seçim çalışmaları ele alındı. Milletvekili Tahsin Tarhan toplantı öncesi yaptığı konuşmada iddialı açıklamalarda bulundu.

İttifak başarılı yürütülemiyor

31 Mart’ta yapılacak yerel seçim için çalışmalara erken başladıklarını, Kocaeli milletvekilleri olarak genel merkeze baskı uyguladıklarını vurgulayan Tahsin Tarhan;’’ çünkü iktidar bütün olanakları kullanıyor bizler ise Cumhuriyet sevdalıları olarak kendi imkânlarımızla çalışıyor seçim kampanyalarımızı yürütüyoruz.  10 ilçenin adayını belirledik, Baş iskele ve Kandıra kaldı belirlenmeyen. Yerel seçimde İYİ Parti ile ittifakla ilgili çalışma var ancak başarılı yürütülemiyor. Örneğin Kocaeli’de hala net değil, büyükşehirle ilçeler arasında sorun yaşanıyor.  İYİ Parti şimdi başka ilçeleride istiyor. Partililerimiz de buna tepkili bunu bir an önce netleştirmemiz gerekiyor çünkü bir parti bir yerde seçime giriyorsa ittifak yaptığı parti girmemeli. Plansızlık hala devam ediyor. ‘’ dedi.

Çok sayıda ilçeyi kazanacağız

Tarhan konuşmasına şöyle devam etti; ’Sizler alanlarda bizlerde mecliste çalışıyoruz. Ancak meclis çalışmaları uzatılıyor bunun nedeni de bizlerin alanlara inmemizi engellemek için. Onlar tek adam sistemine göre çalışıyor CHP Genel Merkezi ise yetkiyi örgütlere verdi. Genel merkezimiz hiçbir yere müdahale etmedi.

Darıca’da çok iddialıyız

Kocaeli’de çok ilçeyi alacağız bu seçimde adaylarımız bile tartışılmıyor bu da büyük avantaj. Bölgemizde hiçbir sıkıntı yok bu nedenle bu birlikteliği taçlandırmamız lazım. Artık alışkanlıklarımızı değiştirmemiz gerek tüm partililer topluca bir yere gitmektense herkes kendi mahallesinde çalışsın.  Yani herkes Yakup Törk olmalı. Çünkü sokakta yüzde 50 oy boş seçmen var. Yapılacak tek şey birlik ve beraberlik içinde sokağa çıkmak insanlara sarılmak. Darıca’da çok iddialıyız. İzmit, Derince, Gölcük’ünde aralarında bulunduğu çok sayıda ilçeyi kazanacağız.

CHP hep var olacak

Bu seçim daha farklı olacak çünkü korku yaratmak istiyorlar ama korkmamak gerek. Kimler geldi kimler geçti onlar yok olacak ama Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi ebediyen var olacak.

Bu haber toplam (1177) defa okunmuştur

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3
Yorum Ekle

Haber Yorumları ( 0 )

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?