Yükleniyor...

Gebze-Halkalı Gün Sayıyor

Gebze-Halkalı Gün Sayıyor
23 Şubat 2019 Cumartesi Saat 15:48

GÜNCEL

Uzun zamandır merakla beklenen ulaşım projesi Gebze-Halkalı Marmaray Hattı,10 Martta açılıyor. Yaklaşık 8 milyar liralık maliyete sahip hatla, Gebze-Halkalı arası 115 dakikaya inecek.

İstanbul’un en büyük sorunu olan ulaşım hattın açılmasıyla bir nebzede olsa rahatlayacak. Bu nedenle İstanbullular, işlerine ve evlerine hızlıca varmalarını sağlayan her türlü ulaşım hizmetini dört gözle bekliyor. İşte Gebze-Halkalı Marmaray Hattı da bunlardan biri. 10 Mart’ta ilk seferini yapması planlanan hat, eskiden 185 dakika olan 76 km’lik Gebze-Halkalı arasındaki yolu 115 dakikaya indirecek. Gebze-Halkalı arasında aktarmasız gitme imkanı bulan vatandaşlar, 1 saat 10 dakika zaman kazanacak.

Tamamlandığında İstanbul’daki metro ve tramvayla entegre olacak hat, şehrin iki yakasında sahil ve E-5 trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak.

Karabük’te imal edilen yerli rayların da kullanıldığı Gebze-Halkalı Marmaray Hattı’ndaki 440 aracın 300 tanesi Türkiye’de imal edildi. Ayrıca geçtiğimiz aylardan itibaren deneme sürüşlerinin peyderpey gerçekleştirildiği proje hayata geçirilirken, söz konusu güzergâhta bulunan sanat yapıları ve tarihi eserlerin korunmasına da özen gösterildi.

Bu haber toplam (1460) defa okunmuştur

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/domains/bizimdarica.com/public_html/oyla.php on line 3
Yorum Ekle

Haber Yorumları ( 0 )

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?