Yükleniyor...

Siyasette Olanlar ve Olabilecekler

Siyasette Olanlar ve Olabilecekler
12 Mayıs 2019 Pazar Saat 14:51

GÜNCEL

Seçim süreçlerinin renkli simalarından Erol Özsavcı İl Başkanlığından istifa eden Abdullah Eryarsoyun istifasından duyduğu üzüntüyü yazıya döktü.

İki dönem AK Parti den Milletvekili Aday Adayı olan seçim süreçlerinin renkli simalarından Erol Özsavcı İl Başkanlığından istifa eden Abdullah Eryarsoy'un istifasından duyduğu üzüntüyü yazıya döktü. İşte Erol Özsavcı'nın o yazısı:
Bu yazımda değinmek istediğim birkaç konu var. Öncelikle Adalet ve Kalkınma Parti’sinin ilk günkü şevk ve coşku ile hizmet sevdalısı olduğunu bu seçimde de gördük. Ancak; her insanın ve her oluşumun bir takım sebeplerden dolayı hata yapabileceğini de görüyoruz. Bu bağlamda Kocaeli  ili Adalet ve Kalkınma Partisi il başkanımız Sayın Abdullah ERYARSOY bey ve başarılı kadrosundan birkaç güzide şahsiyetin istifa ettiğini duymak beni ve bu parti yönetimine gönül vermiş arkadaşlarımı ziyadesi ile üzdü. Aldığım bilgilere göre bu istifanın sebebi İzmit Belediye’sinin kaybedilmesi olduğu yönündedir. Bu konuya Sayın Cumhurbaşkanımız’ ın geçtiğimiz aydaki seçim sonrasında belirttiği şu cümle ile değinmek istiyorum “tüm arkadaşlarım üzülmeyiniz ve umutsuzluğa kapılmayınız.” diyerek Başkomutanımız moral vermişti. Ben de bugün diyorum ki Kocaeli gibi metropol bir şehirde tüm ilçeleri kazanıp bir ilçeyi kaybetmek başarısızlık değil; aksine istikrarlı ve azimli bir yönetimin başarısının göstergesidir. Bundan dolayı il başkanımız Sayın Abdullah ERYARSOY bey ve ekibini bu başarılarından dolayı can ı gönülden tebrik ediyorum.
Bunun yanı sıra İzmit Belediyesi’nin kaybedilme sebebi; yanlış bürokrasi ve Genel Merkez’e yapılan yanlış bilgilendirmedir. Ayrıca, İzmit Belediye Başkanı Sayın Nevzat DOĞAN’ ın halk tarafından sevilen bir yönetici ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile koordineli ve uyumlu çalışan bir dava arkadaşı olmasına rağmen; kendisinin yeniden İzmit Belediyesi için değil de Büyükşehir için aday gösterilmesidir.
Ayrıca bu konuya girift olan sebeplerden biri de önceki dönemde Kocaeli Adalet ve Kalkınma Partisi il başkanı olarak yüksek başarısını gördüğümüz Sayın Mahmut CİVELEK Bey’in geçen dönem ve bu dönem millet vekili aday adayı olmasına rağmen, bu başarılı şahsiyete olması gereken sıralamada yer verilmemesi halkın moralini bozmuştur. En azından geçen dönem 11 kişilik sıralama olmasına karşılık 7 millet vekili çıkarmıştık. Bu dönem seçmen sayısının artması ile birlikte 13 kişilk kontenjandan yine 7 millet vekilinin çıkması yanlış verilen kararın nasıl domino etkisi yaptığını göstermiştir. Buradan da anlaşılan halkına ve hizmete sevdalı olan Genel Merkez’e yanlış bilgiler aktarıldığıdır. Yoksa hiç kimse ve hiçbir oluşum bu başarılı şahsiyetleri üzmek ve kaybetmek istemez.
Bu haber toplam (1019) defa okunmuştur

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/domains/bizimdarica.com/public_html/oyla.php on line 3
Yorum Ekle

Haber Yorumları ( 0 )

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?