Yükleniyor...

Ramazan Ayı Sonrası İçin Zam Uyarısı

Ramazan Ayı Sonrası İçin Zam Uyarısı
30 Ağustos 2010 Pazartesi Saat 22:20

EKONOMİ

Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Gebze Şube Başkanı Zeki Fettah, Ramazandan sonra başta ekmek olmak üzere yaş sebze, meyve ve gıda maddelerinin zamlanacağını söyledi.

Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Gebze Şube Başkanı Zeki Fettah, \'Ramazandan sonra başta ekmek olmak üzere yaş sebze, meyve ve gıda maddelerinin zamlanacağı, tüketicinin zam kapanında yaşamaya mahkum edileceği bir sürece girilecektir\' dedi.
Fettah, yaptığı açıklamada, tüketicinin ciddi bir zam furyası ile karşı karşıya olduğunu ifade ederek, Ramazan ayıyla birlikte tüketici zam kapanına adeta mahkum edildiğini, Ramazandan sonrası için de gelen zam sinyallerinin tüketiciyi şimdiden tedirgin ettiğini ileri sürdü.
Başta kırmızı ette olmak üzere, bazı gıda maddeleri ile yaş sebze ve meyvedeki fiyat artışlarının çeşitli nedenleri olduğuna değinen Fettah, referandum ve Seçim sürecine girilmesinin denetim yetersizliğine yol açtığını, bu durumun da fiyat dalgalanmalarına neden olduğunu öne sürdü.
Fettah, şöyle konuştu:
\'Ramazan ayından sonra ekmeğe yapılacak zam, tüketiciye vurulacak en büyük darbedir. Çünkü mevcut geliri ile temel ihtiyaçlarını karşılayamayan tüketicinin tek besin kaynağı ekmektir. ABD vatandaşı yıllık 120 kilogram et tüketirken, bizim tüketicimiz maalesef yılda 120 kilogram ekmekle beslenebilmekte, zaman zaman yanına katık bile koyamamaktadır. Bu nedenle yapılacak zam haksız bir zam olup, kabul edilebilir bir tarafı bulunmamaktadır. Ramazandan sonra başta ekmek olmak üzere yaş sebze, meyve ve gıda maddelerinin zamlanacağı, tüketicinin zam kapanında yaşamaya mahkum edileceği bir sürece girilecektir. Bu nedenle bu zam furyasını durduracak ciddi bir devlet politikasına ihtiyaç duyulmaktadır.\'

Bu haber toplam (5702) defa okunmuştur

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/domains/bizimdarica.com/public_html/oyla.php on line 3
Yorum Ekle

Haber Yorumları ( 0 )

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?