Yükleniyor...

Camilere Kütüphane

Camilere Kütüphane
15 Eylül 2010 Çarşamba Saat 21:37

EĞİTİM

Sönmezoğlu '' Camilerde halka açık Kütüphaneler yapılacak'' dedi.

Kocaeli İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu Camilerde halka açık Kütüphanelerin yapılacağını söyledi. Sönmezoğlu, ayrıca Pakistan\'a Kocaeli\'nden 2 Milyon 344 Bin TL para yardımı yapıldığını dile getirdi.

MÜFTÜLER DARICA\'DA BULUŞTU
Kocaeli İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu Kocaeli\'nin On İki İlçe Müftüsünü Darıca\'da topladı. İl Müftüsü ve İlçe Müftülerine ev sahipliğini Darıca İlçe Müftüsü Muhammed Gevher yaptı. Darıca Merkez Camii Konferans salonunda bir araya gelen Müftüler geride bıraktığımız Ramazan ayının değerlendirmesini yaptılar. Kocaeli İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu burada yaptığı konuşmada Camilerde halka açık Kütüphanelerin oluşturulacağının müjdesini veri.

CAMİLERDE HALKA AÇIK KÜTÜPHANE OLACAK
Kocaeli İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu şöyle konuştu:\" Bir araya geliş amacımız geçtiğimiz Ramazan ayını değerlendirmek yeni Eğitim Öğretim yılında Kuran Kurslarımız ile ilgili değerlendirmelerde bulunup, görüş alış verişi yapmak. Bu yıl Kocaeli Müftülüğü olarak bir karar aldık. Artık her Camimizde halka açık kütüphaneler yapılacak. Yeni karar gereği Kütüphaneler için gerekli çalışmaları Müftülüğümüz ve Cami derneklerimiz yapacak. Amacımız Camilerimizi aynı zamanda halkın bilgileneceği, kitap okuyabileceği yerler yapmak. Bunun için şimdiden çalışmalarımız başladı.\" dedi.

PAKİSTAN\'A 2 MİLYON 344 BİN TL YARDIM
Pakistan\'da ki sel felaketinden dolayı Kocaeli\'nin On İki  İlçesinde ki Camilerden yaklaşık 2 Milyon 344 Bin TL para toplandığını söyleyen Mehmet Sönmezoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:\" Pakistan için Kocaeli\'de ki On İki  ilçemizde en fazla yardım İzmit\'ten toplandı, ikinci olarakta Gebze en fazla yardım eden ilçemiz oldu. Toplamda 2 Milyon 344 Bin TL camilerimizde Pakistan\'a yardım toplandı. Bu rakamın içinde bankalara yatan paralar yok. Onları da kattığımızda rakam 3 Milyon\'a kadar çıkıyor. Duyarlı vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Kocaeli halkı bu tarz konularda her zaman duyarlı davranıyor. Pakistan\'a da duyarsız kalmadılar. Allah yardımlarını kabul etsin.\" dedi.

Bu haber toplam (2388) defa okunmuştur

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3
Yorum Ekle

Haber Yorumları ( 0 )

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?