Yükleniyor...

GYTE’de yeni eğitim yılında duygusal anlar

GYTE’de yeni eğitim yılında duygusal anlar
27 Eylül 2010 Pazartesi Saat 18:23

EĞİTİM

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsünde (GYTE) 2010-2011 eğitim-öğretim yılı başladı.

Çayırova Yerleşkesi\'ndeki Ahmet Ayhan Spor Salonunda düzenlenen törende konuşan GYTE Rektörü Prof. Dr. Alinur Büyükaksoy, enstitüdeki öğrenci ve öğretim üyesi sayısının önceki yıllara göre arttığına dikkati çekti.
Prof. Dr. Büyükaksoy, enstitüde lisans programında 945, yüksek lisans programında bin 420 öğrencinin eğitim gördüğünü belirterek, \'Amacımız, gençlerimizi bilime evrensel düzeyde katkılar yapan, Atatürk\'ün devrim ve ilkeleri doğrultusunda aklın ve bilimin rehberliğinde, doğruları sorgulayarak bulmaya çalışan, araştırıcı, katılımcı mezunlar yetiştirmektir\' dedi.
GYTE\'nin hem üstün nitelikli akademik kadrosu hem de yüksek akademik standartları ve dinamizmi ile kısa sürede Türkiye\'nin en önemli üniversiteleri arasına girmeyi başardığını belirten Prof. Dr. Büyükaksoy, \'Göğsümüzü kabartan bu başarıya imza atan akademik ve idari bütün personelimizi kutluyorum\' diye konuştu.
Konuşmasının sonunda yeni öğrencilere de seslenen Prof. Dr. Büyükaksoy, \'GYTE\'de eğitim görmenin ayrıcalığına bugün ilk adımınızı atıyorsunuz. Geleceğinize sahip çıkın, yolunuzu kendi saptayacağınız hedeflere göre çizin. Başkalarının tercihlerini değil, kendi düşlerinizi gerçekleştirmek cesaretini gösterin\' dedi. Prof. Dr. Büyükaksoy\'un konuşmasının sonunda Yahya Kemal Beyatlı\'nın \'Eylül Sonu\' şiirinden alıntı yaparak okuduğu, \'Ölmek kaderde var/ Bize ürküntü vermiyor/ Lakin GYTE\'den ayrılışın ızdırabı zor\' mısraları, salonda duygusal anların yaşanmasına neden oldu.
Konuşmaların ardından GYTE Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mirat Gürol\'un verdiği \'İnsan ve Doğa\' konulu ilk derste öğrencilere küresel iklim değişikliği ve çevre kirliliği anlatıldı.

Bu haber toplam (4420) defa okunmuştur

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3
Yorum Ekle

Haber Yorumları ( 0 )

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?