Yükleniyor...

Melike’nin bir isteği var

Melike’nin bir isteği var
07 Aralık 2010 Salı Saat 17:21

EĞİTİM

Darıca Barış İlköğretim Okulu’nda Görme engelliler sınıfı “Gören Eller Sınıfı” eğitim gören 7 görme engelli öğrenci kabartma harfli kitap istiyor.

Darıca Barış İlköğretim Okulu’nda Görme engelliler sınıfı “Gören Eller Sınıfı” eğitim gören 7 görme engelli öğrenci kabartma harfli kitap istiyor. Sınıf Öğretmeni Suna Kaya Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen bir kitabın öğrencilere çoğaltılması için yazıcıya ihtiyaçları bulunduğunu söyledi.
Görme engelli öğrencilerden yardımseverlere çağrı. Darıca’da Abdi İpekçi Mahallesi Reşat Nuri Güntekin Caddesi üzerinde yer alan Barış İlköğretim Okulu’ndaki Görme engelliler sınıfı “Gören Eller Sınıfı” eğitim gören 7 minik öğrenci kabartma harfli kitabın çoğaltılması için bir yazıcıya ihtiyaçlarının bulunduğunu, bu ihtiyaçlarının giderilmesi durumunda kitaplarına kavuşacaklarını söylediler. Sınıf Öğretmeni Suna Kaya, öğrencilerin parmaklarıyla okudukları kabartma harfli kitapla eğitim gördüklerini, bu kitabın Milli Eğitim Bakanlığı tarafından temin edildiğini belirterek, “her öğrencimize bu kitaptan veriyoruz. Ancak öğrencilerin parmak takibi yaptıkları kitaptaki kabartma harfler zamanla siliniyor, bu nedenle öğrencilerimiz harfleri karıştırıyorlar. Ancak yazıcımız veya tarayıcımız olursa bu kitabı çoğaltarak öğrencilere verebileceğiz. Bunun için yardımseverlere ihtiyacımız var. Bu sayede öğrencilerimiz bir kitabı okuyabilecekler.” Şeklinde konuştu.

Bu haber toplam (4360) defa okunmuştur

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3
Yorum Ekle

Haber Yorumları ( 0 )

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?