Yükleniyor...

Eğitimde hedef tekli sistem

Eğitimde hedef tekli sistem
09 Ocak 2011 Pazar Saat 19:39

EĞİTİM

AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, '2 yıl boyunca temel hedefimiz ilköğretim okulu açığını kapatarak eğitimde tekli sisteme geçiş yapmaktır' dedi.

AK Parti Kocaeli Milletvekili Eyüp Ayar ile birlikte Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak\'ı ziyaret eden Işık, ilçede devam eden ve yapılması düşünülen projeler hakkında bilgi aldı.

Işık ve Ayar, Karabacak ile görüşmelerinin ardından ilçedeki okulları da ziyaret etti.

Işık, yaptığı açıklamada, Darıca\'nın eğitim anlamında en büyük sıkıntısının ilköğretim okullarının yetersizliği olduğunu belirterek, Başkan Karabacak\'ın eğitim alanında yapılan çalışmalarda büyük katkısı olduğunu söyledi.

Işık, şöyle konuştu:

\'Gerek okulların arsa paylarının temizletilmesi, gerek hayırsever iş adamlarıyla görüşülerek desteklerinin alınması, gerekse de araç gereç teminindeki katkılarından dolayı hükümet adına Başkan Karabacak\'a teşekkür ederim. Basın İlan Kurumu\'nca yapımına başlanacak İletişim Lisesi Darıca için büyük önem taşımaktadır. Bunun yanı sıra kız meslek lisesi, inşası devam eden genel lise, imam hatip lisesi, Nenehatun ve Osmangazi Mahallelerinde yapılacak ilköğretim okullarıyla birlikte Darıca\'nın eğitim sorunları büyük oranda çözülecek. 2 yıl boyunca temel hedefimiz ilköğretim okulu açığını kapatarak eğitimde tekli sisteme geçiş yapmaktır.\'

Öte yandan ilçedeki muhtarlarla da değerlendirme toplantısı yapan Işık, hükümetin sağlık alanında da önemli adımlar attığını ileri sürdü.

Bunun en güzel örneklerinden birinin Farabi Devlet Hastanesi olduğuna dikkati çeken Işık, şöyle devam etti:

\'Temelleri atıldıktan sonra yıllarca atıl vaziyette bekleyen hastane, dönemimizde halkımızın hizmetine açılarak bölgeye kazandırılmıştır. Son dönemde aile hekimliğiyle ilgili bir çok spekülasyonlar yapıldı. Henüz yeni bir sistem olması sebebiyle bazı eksiklikler olmakla birlikte altı ay içinde yeniden bir değerlendirme yapılarak eksik noktalarda gerekli düzenlemeler yapılacaktır. Aile hekimliğiyle birlikte hastanelerdeki yığılmanın önüne geçileceği gibi devlet harcamaları da azalacak. Bu da halkımıza farklı hizmetler olarak geri dönecektir. Bunun yanı sıra ilerleyen zamanlarda halkımız kendi hekimini seçme özgürlüğüne kavuşacak. Bu da sağlıktaki kaliteyi artıracaktır. Doktorlar daha çok hasta alma adına daha iyi hizmet verecek. Gerektiği taktirde hastaları evlerinde muayene dönemi başlayacaktır. Ayrıca hastalara ait veriler tek elde toplanacağından dolayı hastalıkların teşhis ve tedavisi daha kolay olacaktır.\'

Bu haber toplam (2696) defa okunmuştur

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3
Yorum Ekle

Haber Yorumları ( 0 )

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?