Yükleniyor...

Yılın Başkanı

Yılın Başkanı
24 Ocak 2011 Pazartesi Saat 22:05

SİYASET

Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Yılın Büyükşehir Belediye Başkanı’’ ödülünü aldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği(TÜGED) tarafından verilen ‘’Yılın Büyükşehir Belediye Başkanı’’ ödülünü aldı. 2010 yılına damgasını vuran isimlerin ödüllendirildiği törende alkışlar eşliğinde konuşan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Eğitime her alanda destek oluyoruz, olmaya da devam edeceğiz. Dağıttığımız bilgisayarlarla Bilişim Vadisi’nin alt yapısını hazırlıyoruz. Geleceğin bilişim dahileri Kocaeli’nden çıkacak’’ dedi.

2010 YILINA DAMGASINI VURANLAR

Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği(TÜGED)’nin geleneksel hale gelen eğitim ve kültür ödüllerini sahiplerini buldu. Ankara’da düzenlenen törende kendi alanlarında 2010 yılına damgasını vuranlara ödülleri verildi. Başkan Karaosmanoğlu da, TÜGED tarafından Kocaeli’nde 2 yıldır 6. sınıf öğrencilerine dağıtılan laptoplar ile eğitime yaptığı katkılar nedeniyle ‘’Yılın Büyükşehir Belediye Başkanı’’ ödülüne layık görüldü.

EĞİTİM VE KÜLTÜR ÇALIŞMALARI

Türkiye’nin eğitim, kültür, ticaret, sanat, yazılı ve görsel medya, yüksek öğrenim dallarında önde gelen isimlerini bir araya getiren ödül töreninde ilk olarak TÜGED’in çalışmaları anlatıldı. Konuşmasına katılımcılara teşekkür ederek başlayan TÜGED Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. İbrahim Erdoğan, 5 yıldır gönüllü öğretmenlerle çok sayıda öğrenciye eğitim verdiklerini, geçtiğimiz yıl bin engelliye bin bilgisayar kampanyası başlattıklarını, yurt dışından gelen öğrenciler ile kimsesiz öğrencilere kardeş aileler bulduklarını, Türk aile yapısını ve evlilik kurumunu korumak amacıyla çalışmalar sergilediklerini anlattı.

TÜGED’DEN ‘’BİR DAMLA DA SEN OL’’

‘’Bir damla da sen ol’’ sloganıyla yola çıkan TÜGED, eğitim ve kültürün her alanında gönüllüler ordusuyla hizmet veriyor. Ulusal ve uluslar arası çalışmalara imza atan TÜGED, ülkenin çeşitli yerlerinde hatıra ormanları oluşturuyor, ihtiyaç sahibi öğrencilere giysi yardımında bulunuyor, yurt dışında ve yurt içinde eğitim kurumlarının kurulmasına yardımcı oluyor,. Gönüllü öğretmenlerle öğrencilere eğitim veren TÜGED, bin engelliye bin bilgisayar kampanyasıyla da engelli çocukları sevindiriyor. Çok farklı alanlarda, çok geniş bir kesime hitap eden TÜGED, Türkiye’nin eğitim ve kültür alanında önde gelen kurumları arasında yer alıyor.

ÖDÜLÜNÜ ALKIŞLAR EŞLİĞİNDE ALDI

2010 yılına damgasını vuran isimlerin belirlendiği, TÜGED’in geleneksel hale gelen eğitim ve kültür ödüllerine de katılım ve ilgi yoğun oldu. Ankara’da düzenlenen tören eğitim, kültür, ticaret, sanat, yazılı ve görsel medya, yüksek öğrenim dallarında önde gelen isimleri bir araya getirdi. Başkan Karaosmanoğlu da, eğitime olan destekleri ve Kocaeli’nde her yıl 27 bin 6. sınıf öğrencisine Büyükşehir tarafından dizüstü bilgisayarların dağıtılması nedeniyle ‘’Yılın Büyükşehir Belediye Başkanı’’ ödülüne layık görüldü. Başkan Karaosmanoğlu, düzenlenen törende ödülünü TÜGED Genel Başkanı Erdoğan’ın elinden alkışlar eşliğinde aldı.

Bu haber toplam (2526) defa okunmuştur

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3
Yorum Ekle

Haber Yorumları ( 0 )

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?