Yükleniyor...

Bölgeye olan borcumuzu ödemek istiyoruz

Bölgeye olan borcumuzu ödemek istiyoruz
21 Şubat 2011 Pazartesi Saat 17:55

SİYASET

Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu (KEDFE) üyeleri Darıca Erzurumlular Derneği’nde kahvaltıda bir araya geldi.

Erzurumlular kahvaltıda birlik ve beraberlik mesajları verdiler. Kahvaltının tüm giderlerini üstlenen KEDFE kurucu eski başkanı iş adamı Gencay Yıldıztekin kahvaltıda yaptığı konuşmada “Bu bölgeye bir borcumuz var onu ödeyeceğiz” dedi.

Kahvaltılı toplantıya Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu (KEDFE) Başkanı Muhammed Şık, Darıca Erzurumlular Dernek Başkanı Sıdık Topal, Darıca Kızılay Şube Müdürü Ali Ünğan, KEDFE kurucu eski başkanı iş adamı Gencay Yıldıztekin ve çok sayıda Erzurumlu katıldı.

BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ BU SÜREÇTE ÖNEMLİ

Kahvaltıdan sonra bir konuşma yapan Darıca Erzurumlular Dernek Başkanı Sıdık Topal Kahvaltının tüm giderlerini üstlenen Gencay Yıldıztekin’e teşekkür ederek sözlerine başladı. Erzurumluların Kocaeli’de azımsanmayacak bir Nüfusa sahip olduğunu söyleyen Sıdık Topal şöyle konuştu:”Darıca Erzurumlular Derneği olarak siz değerli hemşerilerimizi aramızda görmekten büyük mutluluk duydum. Erzurumlular birlik ve beraberliklerini her yerde gösteriyorlar. Erzurumlular olarak Erzurum’un kurtuluşunun 93’üncü yıldönümüne hazırlanıyoruz. 19 Mart Cumartesi günü Gebze Kapalı Spor Salonu’nda tüm Erzurumlu hemşerilerimizi yapacağımız şölene bekliyoruz. Bizi kırmayıp kahvaltımıza katıldığınız için sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

BU BÖLGEYE BİR BORCUMUZ VAR

Daha sonra söz alan KEDFE kurucu eski başkanı iş adamı Gencay Yıldıztekin ise Erzurumlular ile bir arada bulunmaktan büyük onur duyduğunu dile getirerek şöyle konuştu:”Biz ailece yıllardır Gebze ve bölgesinde iş yaptık. Kocaeli bize çok şey verdi. Biz aile olarak Kocaeli’ye çok şey borçluyuz. Bu bölge bize birçok şey kazandırdı. Bizde bize hizmet eden bu bölgeye nasıl hizmet ederiz onun düşüncesi içerisindeyiz. Bu ülkede herkes rahatını düşünürse ülkemizin bir tarihi olmaz. Bu topraklara borcu olan herkes borcunu bir şekilde ödemelidir. Biz bir yola çıkmaya karar verdik. Çıktığımız bu yolda sizlerinde dua ve desteklerine her zaman ihtiyaç duyuyoruz. Bizleri yalnız bırakmayacağınızı biliyoruz. Kahvaltımıza icabet eden herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. Daha sonra söz alan Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu (KEDFE) Başkanı Muhammed Şık yaklaşan genel seçimde Erzurumluların çok büyük çalışmalar yapacaklarını dile getirdi. Şık, Milletvekili adayı olan Erzurumlu her adayın yanında olacaklarını dile getirdi.

Bu haber toplam (3061) defa okunmuştur

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3
Yorum Ekle

Haber Yorumları ( 0 )

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?