Yükleniyor...

Gündeminde yerel yoktu

Gündeminde yerel yoktu
25 Şubat 2011 Cuma Saat 20:31

SİYASET

Ergün ‘’ ülkenin son yıllarda elde ettiği başarılarda oda ve derneklerin de büyük payı var’’ dedi.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, \"İç pazardaki canlılığı görerek Türkiye\'ye özgü bir marka ve tasarımla üretilecek otomobille artık dünya pazarına çıkmamız lazım\" dedi.

Gebze Ticaret Odası (GTO) Meclis Toplantısında konuşan Bakan Ergün, ülkenin son yıllarda elde ettiği başarılarda, merkezi yönetimin uygulamaları kadar, yerel yönetimlerin, sivil toplum kuruluşlarının, üniversitelerin, oda ve derneklerin de büyük payı olduğunu söyledi.

Kocaeli\'nin ülkenin en küçük yüzölçümüne sahip şehirlerinden biri olmasına rağmen, en çok üretim, istihdam ve ihracat yapan şehirlerin başında geldiğine dikkati çeken Bakan Ergün, 2002 yılında 1,3 milyar Dolar ihracat yapan Kocaeli\'nin ihracatının 2010 yılında 9.5 milyar dolara yükseldiğini, dolayısıyla 7,3 katlık bir artışın söz konusu olduğunu kaydetti.

Bunun iş adamları, sanayici, ticaret ve sanayi odalarının başarısı olduğunu dile getiren Ergün, gelecekte kentin daha fazla ticaret yapan ve istihdam sağlayan bir şehir haline geleceğini ifade etti.

Bakan Ergün, konuşmasının ardından GTO\'nun girişimcilik kursunu tamamlayarak sertifika almaya hak kazananlara sertifikalarını verdi. GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler ise Bakan Ergün\'e plaket takdim etti.

Bu haber toplam (3166) defa okunmuştur

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3
Yorum Ekle

Haber Yorumları ( 0 )

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?