Yükleniyor...

Darıca AK Parti Hedefi Büyüttü

Darıca AK Parti Hedefi Büyüttü
28 Şubat 2011 Pazartesi Saat 21:22

SİYASET

Darıca Ak Parti İlçe Teşkilatı 6. İlçe Danışma Toplantısını İlçe Teşkilat Binası’nda gerçekleştirdi.

Teşkilat üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda, partililer salonu tamamen doldururken önümüzdeki haziran ayında yapılacak genel seçimler öncesi teşkilatların yaptıkları çalışmalar anlatılarak üyelere bilgilendirmelerde bulunuldu.
Danışma toplantısına Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek’in yanı sıra Ak Parti Kocaeli Milletvekilleri, Eyüp Ayar, Fikri Işık ve Muzaffer Baştopçu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İlyas Şeker, İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tuncel, Darıca Belediye  Başkan V. İbrahim Özkul, Darıca il ve ilçe meclis üyeleri, Kocaeli Ak Parti Milletvekilleri aday adayları, Darıca Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ile yönetimleri ve çok sayıda partili katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan 6.Danışma Toplantısı’nda açılış konuşmasını yapan Ak Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık 2011 genel seçimleri öncesi teşkilatlarında çalışmaların sürdüğünü ifade ederek, üye kayıtları ve müşahit eğitimlerinin devam ettiğini, referandumda aldıkları %65 lik oy oranını genel seçimlerde de yakalamak için seçimlere kadar en alt kademesinden en üst kademesine kadar teşkilatların birlik ve beraberlik içinde çalışacaklarının altını çizdi. Bıyık’ın ardından söz alan Darıca Belediye Başkan Vekili İbrahim Özkul ise belediye çalışmalarıyla ilgili kısa bir değerlendirme konuşması yaparak 2011 yılında yapılacak projelerle ilgili teşkilat üyelerine bilgilendirmede bulundu.

 

TURİZM SEKTÖRÜNÜ DARICA’YA YATIRIMA ÇAĞIRDI

 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İlyas Şeker teşkilat üyelerinden hükümetin ve belediyelerin yaptığı çalışmaları halka iyi anlatmaları tavsiyesinde bulunurken, sanayi merkezi olarak anılan Kocaeli’nin yaptıkları çalışmalar neticesinde bundan sonra turizm kenti olarak da anılacağını söyledi. Özellikle sanayisi bulunmayan Darıca’da yaptıkları plan tadilatları neticesinde önümüzdeki süreçte büyük turizm yatırımları olacağını sözlerine ekledi. Şeker bu konuyla ilgili bir de örnek vererek, Aslan Çimento Fabrikası’nı da içine alan binlerce dönümlük arazinin turizm alanı ilan edildiğini önümüzdeki yıllarda fabrikanın da buradan taşınacağını ve bu alanda turizm amaçlı tesisler inşa edileceğini sözlerine ekledi. Şeker turizm yatırımcılarına da seslenerek beş yıldızlı otel yapmak isteyen yatırımcılara Tercihli İmar Durumu(TİD) verileceğini, böylelikle de büyük otel yatırımlarını teşvik edeceklerini sözlerine ekledi.

 

DARICA TEŞKİLATLARI HER ZAMAN ÖRNEK OLDU

 

İlçe Danışma Toplantısı’nda partililere kısa bir selamlama konuşması yapan Kocaeli Milletvekillerinden Fikri Işık, Darıca teşkilatlarının her zaman örnek oluşturduğunu ve heyecanından hiçbir şey kaybetmeden ilk günkü gibi aşkla şevkle çalışmalarını sürdürdüğünü ifade ederken Muzaffer Baştopçu Türkiye’nin Ak Parti iktidarıyla birlikte değişimi ve gelişimi yaşadığını söyleyerek , “eskiden tek bir köprü açılışı için başbakanlar, cumhurbaşkanları sıraya girerken, Ak Parti iktidarıyla birlikte yüzlerce projenin açılışı tek bir günde yapılıyor, halkımız da artık Ak Parti iktidarıyla birlikte her gün farklı projelere, her gün toplu açılışlara alıştı, bunun devamı için 12 Haziran’da bir kez daha Ak kadrolara evet diyecektir.” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

 

TORBA YASA HAYATIMIZI DEĞİŞTİRECEK

 

Kocaeli Milletvekili Eyüp Ayar ise kamuoyunda torba yasa olarak bilinen 6111 sayılı \'\'Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Sosyal Sigortalar Kanunu ve Diğer Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun\'\' hakkında partililere kısa bilgilendirmede bulundu. Ayar bu kanunla birlikte hayatımızda önemli değişiklikler olacağının altını çizerek, “şimdi birileri bu yasayı provoke etmek için asılsız iddialar ortaya atıyorlar. Açın okuyun yasayı, halkımızın aleyhine tek bir madde yoktur. Çalışanından tutun evde oturan bayanlara, emeklisinden tutun ,devlete borcu olan vatandaşımıza her kesimden milyonlarca insanın hayatını kolaylaştıracak bir çok madde bu torba yasayla birlikte hayatımıza girecek.İlerleyen günlerde kısa ve anlaşılır bir şekilde bütün maddelerin anlatıldığı bir kitapçığı sizlerle paylaşacağız.Sizlerde bu maddeleri iyi okuyup halka anlatın ki birileri asılsız iddialarla insanların kafasını karıştırmasın.Şunu da söylemek istiyorum , bu yasa yetmez , haziran ayında yapılacak seçimlerden sonra Ak Parti olarak daha demokratik, daha güçlü, daha özgürlükçü bir anayasa için çalışacağız. Bu noktada sizlere de büyük görevler düşüyor. Anayasa değişikliği için en az 367 milletvekili çıkarmamız gerekiyor. Halkımızın teveccühüyle bu sayıyı aşıp hayalimizdeki Türkiye için seçimlere kadar çok çalışmamız gerekiyor.” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Milletvekillerinin konuşmalarının ardından toplantının basına kapalı kısmına geçilerek İlçe Yerel Yönetimler Birim Başkanlığı ile Darıca Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları’nın faaliyet raporlarını okunup, il ve ilçe meclis üyeleri adına birer konuşmacı partililere hitaben birer kısa selamlama konuşması yaptılar. Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek’in konuşmasının ardından toplantı dilek ve temennilerle son buldu.

Bu haber toplam (3206) defa okunmuştur

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3
Yorum Ekle

Haber Yorumları ( 0 )

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?