Yükleniyor...
Tuğba Tekeli

Tuğba Tekeli

tugbatekeli@gmail.com

Normal

25 Mart 2014 Salı Saat 21:13

Dışarıdan bakıp içerideymişiz gibi kahkahalar atarak; roller takınıp, türlü maskelerle oyunlar oynayarak, sahte soğuk yapmacık çiçekler gibi durarak; susmuş, kurumuş bir hayatı yaşıyoruz, inanamıyorum!

Üzerimizdeki ölü toprağını kim sermiş, elleriyle nasıl da bastırmış derilerimize.  İçimizde bilmeden yarattığımız kafeslere hapsetmiş bizi bir kirli el. Topraktan çıkan bedenimizi toprağa göndermeye niyetli.

Güneşi görmek için harcadığımız çabalara rağmen doğrulamıyoruz. Kafeslerimizin demirlerini elleriyle birbirine lehimlemiş bir kez. Bulutları gözlerimize doldurmuş gitmiş.

Korku filmi sahneleri izliyorum her gün adeta türlü türlü, titriyor içim yapraklar gibi alabildiğine. Açıklayamıyorum nedenini kendime, hala durduğum yerde nasıl durduğumu açıklayamadığım gibi. Hislerimin beni ne zaman doğruya sürüklediğini bilmemem gibi, nereye gittiğimizi bilmiyorum. Bilmemek en büyük ceza yaşayabileceğimiz!

Kulakları tıkayıp duymamak en kolayı tabi, peki sonra silkinip doğrulduğumda karşıma çıkan şey ne kadar mutlu edebilir ki beni? Emek vermediğim bir mutluluktan ne bekleyebilirim. O elleri üzerimden çekip atmalı ve güneşe doğru nefes vermeliyim.

Okumak iyi geliyor. Hayatın güzel taraflarına geçiyorum sayfaların gizli kapılarından. Gündelik okumalar cildi yeniliyor diye bir laf atsa birileri ortaya acaba insanlar daha çok okurlar mı? Bu sıra aklımda çok acayip sorular var, bir meraklı çocuk gibi dolaşıyorum etrafta. Memleketin hali uzakta olsak da delirmenin eşiğine taşıyor bizi günden güne. Delirmek; büyük mutlulukların eşiğine gelmek demek çünkü veya pamuk şeker gibi görünen uçurumların yanında dans etmek bir nevi. İnsanlar öyle mutsuzlar ki minik mutluluklar bulduklarında delirebilirler şu anda!

İnsan çok acayip bir yaratık. Düşününce her şey normal. Çünkü aslında normal o kadar elastik bir yapıda ki içine sonsuzluğu alabilir. Nefes almak da alamamak da hayatın koşulları içinde nasıl normalse, susmak da avaz avaz bağırmak da normal.

İnsanlarımız delirmekle de çok normal davranıyorlar bana kalırsa. Bu gidişatta yapılacak en doğru şey çünkü!

Üzerimize çamurlu elleriyle dokunan kimse unutmasın ki o çamur o ellerde kaldıkça kuruyup yapışacak, sonra o kendine normal gelen her şey gibi pis ellerle yemek yiyecek, uyuyacak, dokunacak ve ona ait olan her şeyi de kirletecek en sonunda!

Bu yazı toplam (903) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?