Yükleniyor...
Tuğba Tekeli

Tuğba Tekeli

tugbatekeli@gmail.com

Telaşlı ve durgun

04 Ağustos 2014 Pazartesi Saat 19:14

Gündelik telaşlardan sıyrılıp, en azından kafamın içindekileri an'dan uzaklaştırabilsem bir nebze de olsa rahatlayacağım. Çoğu zaman şimdinin hızına takılıp sendeliyorum. Yine üzerimde deli gibi bir yorgunluk hâkim. Dönüşün sıkıntısını ancak üzerimden atabiliyorum. Bunu da ancak bugün idrak ettim, bugünün pazar olmasının hüznü yoktu çünkü içimde. Durdum ve kendime şöyle dedim; 'demek artık gerçekten buradasın!'

Evet, yeniden buradayım. Olmayı tercih ettiğim yerde, sebebi ne olursa olsun. En azından bir süreliğine. İnsan hayatında sürelerin bir yere kadar önemi olduğunu kavradım çünkü. Önemli olan o sürelerin içini nasıl doldurduğun, ne ile yetinebilip, ne ölçüde mutluluğa yakınlaştığın. Buradayım ve burada olma sebebim benim mutlu ediyor şu anda.

Bahçeden yazıyorum. Çay içiyorum. Bu uzun zamandır içtiğim en iyi çay değil belki ama sert olmasına rağmen bergamotun tadını almak hoşuma gidiyor. Bu akşam biraz esinti var. Yazımı bitirdikten hemen sonra birkaç paragraf daha yazacağım, sonrasında da belki birkaç sayfa okurum. Okumayı hep sevdim, seveceğim de.

Ağustos ayı biraz telaşlı başladı ama olsun, rutin gelişmeler bile hayatın içinde kendince bir yere sahip ve onları yaşayamayanlarla dolu. Benim bir günüm belki de koca bir hayat aslında! Böyle düşünerek dayanabiliyor insan yaşamın ağırlığı karşısında. Çünkü hayat dediğimiz şeyin içinde fazla acı, keder ve hüzün var.

 

Yeni hafta yeni umutlar ve hayaller getirir umarım hepimize. En çok ihtiyacımız olan şey daha fazla hayal etmek, sevmek ve hoşgörü. Bizim ülkemizde bu doğurmak kadar zor bir süreç yahut kadın olmak kadar zor diyebilirim.

 

İyilik diliyorum hepimiz adına, gökyüzündeki yıldızlara gözlerimi çevirip sadece iyilik diliyorum... Sessizliğe inat, kahkahalarımla var oluyorum!

Bu yazı toplam (723) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?