Yükleniyor...
Tuğba Tekeli

Tuğba Tekeli

tugbatekeli@gmail.com

Yürek çoğalması

28 Şubat 2015 Cumartesi Saat 22:27

 

Evet, işte anlatmak istediğim tam da bu! Türkiye’deydim; zaman su gibi akıp geçmiş olsa da orada yüreğimin çoğaldığını hissettim.

Yazamadım bir süredir çünkü anılar bir tarafa, şimdi başka bir tarafa çekeleyip duruyordu beni. Olmayı çoktandır arzu ettiğim yerde olunca her zamanki gibi afalladım ve kavuşmanın verdiği mutluluk yordu. Yoruldum; aynı gelmesini yıllarca beklediğin biri geldiğinde ne yapacağını bilememek gibi bir hissiyatı barındırıyor yorgunluğum.

Bir anda uçarak mutluluğa konmuşken şimdi yeniden bıraktığım yerde durduğumu fark etmek de yoruyor ayrıca. Soğuk bir iklimden kaçtık yemyeşil bir doğa ve serin rüzgârlarda bulduk kendimizi. Hayat çok acayip, bunu hep söyler dururum.  Orada hissettiğin neydi derseniz, yüreğim çoğaldı diyebilirim. Hangisinin atımının vücudumu sarstığını bilmiyorum ama hepsine birden yetişmeye çalıştığım bir gerçek. Sevdiklerim bir arada mutlu gülümserken kanatlarını göğe açıp süzülen özgür kuşlar gibiydim. Biri elini atıp yüreğime dokunsa yanardı, çünkü sevgiyle sarmalannmıştı ve sıcacıktı. Gözler hep üzerimizde, kulaklar hep ağzımızdan çıkacak bir kelimeye muhtaçtı. Mutluluk böyle bir şey işte tam da, özgürlük gibi aynı ve heyecandan dona kalmak gibi de biraz.

Şimdi yine bıraktığımız yerdeyiz, şaşkınız. Tatiller, bir rüyayı yaşamak gibi adeta. Sonrasında tüm o güzel şeyleri bırakıp döndüğümüz bu yerde yoksun hissetmek çok doğal. Alışmak zaman alıyor. Hastalıkla savaşmak gibi bir şey, çekip alınmak istemediğim bir zaman dilimi oradaki hayat.

Hayat akıyor diyorum, gidiyor diyorum etrafıma bakıp da. Burada her gün birbirinin aynı sanki. Sokakta insanların seslerini duymak bile gülümsetiyor. İnsanların yüzleri mutsuz belki ama yürekleri umutlu bunu anlayabildim baktığımda. Umut fakirin ekmeği derler ya doğru. Düş fakiri insanlarla dolu dünya ve umut etmek sıcacık, mis kokulu bir ekmek kadar güzel aslında.

Kötü şeyler dolaşıyor etrafımızda, kötü insanlar, kötü bakışlar, kötü fikirler ve kötülüğe susamış canavarlar var. Bir yandan korku dolu dünya ve tüm bunların içinde çırpınmak çok zor. O yüzden hep mutlu şeyler yazmak ve daima hayal etmek istiyorum. Yazdıkça çoğalan kelimelerim gibi düşlediklerim, yığınlarca. Gurbet zamanları için biriktiriyorum hepsini ve şimdi o zamanlardayım..

Ama gün gelecek elbet hep birlikte güleceğiz!

 

Bu yazı toplam (606) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?