Yükleniyor...
Tuğba Tekeli

Tuğba Tekeli

tugbatekeli@gmail.com

Seyir

16 Mart 2016 Çarşamba Saat 07:55

Ülkemizde olan biten dehşeti kap ağrısıyla dinliyor, izliyorum. Olanca hızımızla delip geçiyoruz doğru adına ne varsa. Gidişat, gidişat değil artık. Çok öncesinde de değildi hoş, kendimiz konuşup kendimiz dinliyoruz. Elimizden yazmaktan başka ne geliyor?

Seyir berbat. Uzaktan bakıldığında görünenden daha vahim durum. Gencecik insanlar, masum insanlar ölüyor pisi pisine. Yarın ölecek olan biz de olabiliriz, sevdiklerimiz, yakınlarımız da. Tanımadığımız insanlar öldü diye rahat bir oh mu çekeceğiz. Bize dokunmuyor nasıl olsa. Böyle ruhsuz, vicdansız bir toplum haline ne zaman geldik? Hep böyle miydik yoksa?

Bugün konuşulan her şeyin geçmişte de bahsinin geçtiğini hatırlıyorum çocuk aklımla. Anne babalarımızın dilinde aslında hep aynı şeyler var. Ben bildim bileli bu düzen değişmeli, halk duyarlı olmalı, doğrunun yanında olmalı politikacılar deniliyor. Sonuç sıfır!

Benim aklım siyasete ermiyor, anlayamıyorum bir türlü bitirilemeyen terörü de konuşmalarda birbirlerine çemkirmelerini de. İçlerinden canavar çıkan politikacılarımız var. Geçen gün Ankara patlamasını anlatan Fatih Portakal çok güzel bir şey söyledi, dillerde hep aynı söylemler dedi, yüz ifadeleri bile aynı dedi, sorulara cevaplar aynı. Bu o kadar dikkat çekiyor ki. Kaybeden bir takımın önümüzdeki maçlara bakacağız demesi gibi aynı.

Çok endişeleniyorum, yarın ölmek ihtimalinden, hain kurşunlarla, hain patlamalarla bu hayattan koparılmaktan, daha hayatta yaşayacağımız çok şey varken.

1999 depremini yaşayan bir arkadaşım deprem sonrasında ‘daha yaşayacak çok acımız varmış meğer’ demişti. O sözü hiç unutamam. Artık yaşamak öyle ağır geliyor ki bunca şey olup biterken. Daha ne kadar acımız var çekecek, ne kadar gözyaşımız kaldı, ne kadar!

Bu hayat gülmek, mutlu olmak için; genç yaşta ölmek için değil, çocukların ana babalarını böyle hain bir şekilde kaybetmeleri, ağlamaları, ömür boyu azap çekmeleri için değil.

Artık son bulsun şu terör laneti. Kınıyoruz demekten de vazgeçin artık lütfen, bıktık hep aynı terane!

Ben memleketimde huzurla yaşamak, evime güvenle dönmek, dışarıda stressiz bir şekilde yürümek istiyorum! Sizler bunu başarmak zorundasınız eyy tepedekiler!

 

Bu yazı toplam (1003) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?