Yükleniyor...
Turgut Güngör

Turgut Güngör

gungor-turgut@hotmail.com

Gönülleri coşanlara hayırlı olsun.

20 Aralık 2010 Pazartesi Saat 22:02

Tüm Cumhuriyet Halk Partililere; partili olmasa bile bu partiden bir şeyler uman, ülkenin geleceği için pembe tablolar beklentisi içinde olan gönüllüler ordusuna bu muhteşem kongreleri hayırlı olsun…

Daha çok özgürlük, daha paylaşımcı, daha demokratik, daha yenilikçi bir yaşam beklentisi içinde olanlara da bu kongre hayırlı olsun.

Bu kurultay sonucunda partinin yepyeni bir dönemeci aşmada başarılarının devamını arzulayanlara da hayırlı olsun bu kurultay. Partinin ekseninin yıllar önceki solcu ve de devrimci özüne doğru kaydığını görmekten mutluluk duyanlara da hayırlı olsun.
Seksen kişilik bu kadronun yapılacak ilk genel seçimde ülkenin yönetimini oluşturacak kabine adaylarının olduğu düşüncesiyle gönülleri coşanlara hayırlı olsun demek geldi içimden…

Artık hiçbir entrikanın etkisinde kalmadan, isteyerek, bilerek, olur olmaz taleplerde bulunmadan;

‘‘O dengeye dikkat edilmedi, bu denge neden gözetilmedi’’ Demeden;

 Geçmişi, geçmişte görev yapmışları da dışlamadan;

 Sadece birbirleriyle en üst düzeyde uyum içinde çalışabileceklerine inanılanların bir araya gelmesine dikkat edilerek hazırlanmış bu parti meclisine güvenerek sahiplenmenin zamanıdır.
Şimdi bu sağlam ve güçlü olduğuna inanılan başın ayakta tutmaya çalıştığı ancak hemen hemen bütün eklemlerinde her türlü hareketi sancılı bir şekilde kısıtlayan kireçlenmenin temizlenmesi, daha bir yıl bile geçmeden hantallaşmış gövdenin kökten bir tedavisine sıra gelmiştir.
Dengelerin çok iyi gözlendiğine inandığım yeni seçilen bu parti meclisi ve seçilecek yeni Merkez Yönetim Kurulu partiyi genel seçimlere hazırlamada ilk iş en azından bir kısmının sağlıklı olduğu tartışılan il ve ilçelerinin mutlaka bir şekilde aktif hale getirmektir. Bu başla gövde arasındaki eylem ve söylem birliği açısından elzemdir.
Seçimden önce kendilerince haklı nedenleri olduğuna inanmış olsalar bile;
Seçildikten sonra söylemleri ya da eylemleri nedeniyle CHP programlarının, hedeflerinin halka anlatılmasında güçlük çekilmekteydi ve dolayısıyla da bunların anlaşılması da zorlaşmıştır.
Bu örgüt yöneticilerinin ya da bir şekilde parti içinde muhalif kalmış bu kişilerin bir türlü aktif olamamaları da yeni değildir. Cumhuriyet Halk Partisine gelişlerinde hedeflerinin, ne parti programı nede parti ideoloji olmayan bir takım kişiler seçilmelerinin hemen ardından kendi aralarında giriştikleri örgüt içinde iktidar mücadelesi nedeniyle bir araya gelip doğru dürüst olağan toplantılarını bile olması gerektiği gibi yapamamaktaydılar.
Bırakın olağan toplantılarını seçmenlerine bir ziyarette bulunmayı, bir basın toplantısı bile yapamadıkları gözlenen bir vakıadır. Bu nedenle tedavi için gereken yerlere mutlaka müdahale yapılmalıdır. Bir kısmı ise sadece bir yerlere seçilme mücadelelerinde başarısızlıkları nedeni ile parti içinde uzun zamandır muhalif kalmış bu kişilerin sorunlarının da bir şekilde, büyüteç altına alınıp çözüme kavuşturulmalıdır.
Önemli olduğuna inanılan bu müdahaleler çok yakında yapılacak genel seçimlerde vaki olacak milletvekilliği adaylığı sıralaması nedeniyle guruplaşmaları engelleyecektir.
Aksi takdirde altı ay sonra yapılacak genel seçimlere kadar siyasi etiği göz ardı edip, parti hiyerarşisini yok sayıp genel başkan yardımcılarından Sayın Hurşit Güneş, Sayın İzzet Çetin ya da Sayın Gürsel Tekin’e muhaliflerin ziyaretlerinin ardı arkası kesilmeyecektir.

Bu yazı toplam (1275) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?