Yükleniyor...
Turgut Güngör

Turgut Güngör

gungor-turgut@hotmail.com

Keşke Aday Olsaydınız.!

10 Ocak 2011 Pazartesi Saat 22:44

Atasözlerini hep derin bir saygı ile kabul eder, anlamlarını irdeler, hiçte boş olmadıklarını, boş yere, durup dururken söylenmediğine inanırım. Bilirim ki her birinde derin anlamlar var, kişinin kişilere kıssadan hisse yol gösteren bu sözler öyle birinin bir çırpıda ağzından fırlayan sözler değildirler; uzun deneyimler sonrası yayılmış sözlerdir bunlar.

Örneğin en anlamlısı da “Gelen gideni aratır.” Çok duyarlı olmayan vasat bir gözlemci olsanız bile çoğu kez bu sözün bir şekilde doğru olduğunu onaylamışsınızdır. Örneğin sizin gidişinizden sonra gelenlerin tamamı sizin yerinizi dolduramamış dolayısıyla sizi aratmışlardır.
Bir Ülkede bütün ilkleriyle başbakanlık mertebesine ulaşmış bir insanin amaçları, ideali vardır. Dolayısıyla saygınlığını, değerini, kıymetini uğrunda mücadele verdiği bu davadan alması gerekir.
Yani demem odur ki, uzunca bir zamandır Sayın Tansu Çiller geri geliyormuş söylemleri parti tabanında gözle görülür bir hareketlenme, bir özlemin sona ermesinin beklentisiyle yüzlerinde çok belirgin bir sevinç pırıltıları oluşmaya başladı bu sizlere ve partiye gönül vermiş insanların. Üstelik çoğu da çaresizlikten kendilerinin muhafazakâr çizgide olduğunu iddia eden diğer partilere olan kişiler bunlar.
Ve görünen odur ki Sayın Tansu Çillerin aday değilim beyanlarına rağmen bu beklenti 15 Ocak 2011 günü kongre sabahına kadar sürecek. Cumhuriyet Halk Partisi’nden sonra en eski ve köklü bir parti olan Demokrat Parti tabanından gelen yoğun “aday ol” baskılarına, bu kadar içten gelen tabanın sesine, sebebi ne olursa olsun, diğer bir deyişle yapılan davetin biçimi nasıl olursa olsun kulak vermemek hem üzücü hem de büyük bir kayıp.
Kendi deyiminizle çizginizde her hangi bir kırık yoksa, bu çizginizde cesaret varsa; memleket, millet, kırat sevdası varsa, ana şefkati varsa, tabanın bu desteği karşısında zirvenin davetinin biçimi ne ifade eder.
Temel amaç ülke insanlarının ayrışmadan mutlu bir şekilde yaşamasını sağlayacak, elleri cebinde çaresiz işsizlere çareler üretebilen, bir siyasal parti konumuna gelebilmekse neden aday olmama ısrarınızla bu amacın önünde set oluşturasınız? İnanın ki bu kararınız gelecekte sizleri anan insanların suratlarının asılmasına neden olacaktır. Hep büyük bir üzüntü ile “Keşke o zaman biraz daha cesur olsaydınız. Dilinizden hiç düşürmediğiniz tabanla zirve arasında topyekûn birlikteliği gelip siz sağlasaydınız’’ Diyeceklerdir bilesiniz.
‘‘Keşke zirvenin birtakım yanlış söylemlerine kızıp aday olmama kararını almasaydı da o sıralarda istatistiklerde yüzde birlerde olan parti oyunu yüzde onlara, on beşlere çıkarıp tekrar meclis koltuklarında oturabilecek meclis grubunu oluşturma fırsatını kaçırmasıydı’’ Hayıflanmalarıyla anacaklar sizi Sayın Tansu Çiller, ekonomi üzerine dokuz yayını bulunan Türkiye’nin ilk bayan başbakanı…

Bu yazı toplam (1715) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/domains/bizimdarica.com/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?