Yükleniyor...
Cuneyt Turesin

Cuneyt Turesin

cuneytturesin54@hotmail.com

Cemiyet Beni Temsil Ediyor

17 Ocak 2011 Pazartesi Saat 15:23

16 Ocak Basın Onur günü dolayısıyla Kocaeli Gazeteciler Cemiyetinin düzenlediği ve Kocaeli Valisi Ercan Topaca’nın destek verdiği gece Pazar akşamı Seka Park Özsar Restoranda gerçekleşti.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyet’i Muhasip Üyesi Hakan Süer’den gelen bir telefonla harekete geçtik ve 19 kişilik bir katılım sağladık. Telefonda Süer ‘’ Gebzesiz bir Kocaeli düşünemeyiz mutlaka katılmanız lazım’’ derken o içten gelen sıcak samimiyeti aldık. Harekete geçtik. Gördüğümüzün yüzüne söyledik, görmediğimize telefon açtık. Darıca Belediyesi’de ulaşım sorunumuzu halledince geriye araca binip gitmek kaldı.

Özsar restoranın kapısında karşılayan Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti ve yönetimi bizleri o dakikada mahcup etmeye başladılar. Adeta oturtacak yer bulamadılar. Masamıza bir yönetici geliyor diğeri gidiyordu. Katılan arkadaşlarımın hepsinde ortak görüş ‘’ iyi ki gelmişiz’’ oldu. Gecenin ilerleyen saatlerinde yenen yemeğin ardından önce Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Halit Yılmaz mükemmel bir konuşma yaptı. Ardından eksikleri Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tamamladı. Sıra Kocaeli Valisi Ercan Topaca’ya geldiğinde onun deyimiyle ‘’ bana bir şey bırakmadınız’’ oldu. Topaca nasıl bir basın istediğini dile getirdi. Eski Başkanlara Ahde vefa ile verilen onurluk belgesinin ardından yeni katılan üyelere rozetleri takıldı.

Masamızda oturan ve orada tanıştığımız kişiler kendi aralarında yüksek sesle ‘’ hani cemiyet üye bulamıyordu, baksanıza üye olmak için kuyruk oluştu’’ demeleri ise ne kadar doğru ne kadar düzgün bir yönetimin işbaşında olduğunun tasdiği idi.

Demek ki doğru zamanda doğru yerde bulunuyormuşum kendime bir kez daha aferin. Tabiî ki arkadaşlarıma da.

Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada 16 Ocak Basın Onur gününün tek sahibi olacak oda Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti. Ve ben ve arkadaşlarım bunun içersinde olacağız. Çünkü Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti beni temsil ediyor.

Bu yazı toplam (1869) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?