Yükleniyor...
Güler Pınarbaşı

Güler Pınarbaşı

info@ucuncugoz.org

Huzur BEN'imle başlar

17 Ocak 2011 Pazartesi Saat 19:28

Haftalık yazı yazmak ne zormuş ama pratik yapmakta fayda var. Konu bulamıyorum desem, yalan! Her an kafamda bir yazı akıp gidiyor sonsuzluğa... Hayat o kadar ilham dolu ki!

\"Huzur benimle başlar\" Diye yazsam ya da \"Huzurun ve Özgürlüğün benden başladığını fark etmenin ne harika\" olduğunu...

\"Dışarı bakan hayal görür; içeri bakan uyanır\" Diyen Carl Jung\'un deyişine ben de bir güzel methiyeler döşensem...

Yazacak ne çok şey var gördüğün gibi Sevgili, bir yerden başlamak lazım. 

\"İlhamın yoksa yaşam amacın da yoktur\" Derler ya Sevgili, ya ilhamın çok fazlalaştıysa n\'olacak? Bak şimdi...

Daha dün, eski yazdıklarıma baktım, resmen içimde ne var anında dışarı çağlamaktaymış... Yazdığımda, hele ki; bir de ona cevap aldığımda, resmen satırlar arasında sevgiyi paylaşmışım çok kez; o kadar çok Sevgili Sevgilim olmuş ki okurlarımız, hepsiyle birlikte yürümekteyiz hala şükür... 

Geçen gün hayat konusunda takılıp bir danışan olarak hayatıma giren Sevgili Dost, kendisini sevdirdiğim için teşekkür eden bir kaç satır göndermiş. Gülümsedim Hayata. Ne kadar önemli bir şeyi fark etmiş; gerçekten kendini sevmek ne kadar önemli... 

Ben de zor sevdim BEN\'i, kendimi Sevgili, 

Bu anlamsız dünyada sıkışmış kalmış kendimi sevmek zorladı vallahi. Farkındalığım üzerinde çok çalıştım. Ne zaman ki, hayatın amacını anladım; varoluşumun anlamını, üçüncü gözüm açıldı, tüm gerçeklik ortaya çıktı, o zaman sonunda hatırladım. Para kazanmaktan, sistemin içinde tıkılıp kalmaktan, sistem dışına çıkmaktan korkmaktan daha başka bir sebepti bu. Herkesin ki farklı farklı tabii... Zaten şimdi milletin canını daraltan da içindeki bu bilinmezlik duygusu değil mi? Otomatik yaşam ya da fotokopi yaşam içinde devinip durmak değil mi?

... 

Son bir kaç haftadır kendini fark etmiş ama çevreyi ve çevresindekileri daha iyi nerelere götürebilirim diyen canlarla birlikteyim. Acayip doyum veren toplantıların, toplaşmaların içinde.

Örnek mi? 

Mesela; Düşler Akademisi. Engelli kardeşlerimizin yeteneklerini ortaya koymalarına ve düşlerini gerçekleştirmelerine yönelik ne güzel çalışmalar organize etmektelermiş meğerse. İnsan onlarla birlikte olunca canının sıkılmasının ne garip ve de gereksiz, hatta anlamsız bir lüks olduğunu fark ediyor. Ben bundan sonra her hafta sonu onlarla Dilek Sabancı Parkı\'ndayım. Olduğum son iki hafta sonum o kadar anlamlıydı ki. Orada her gördüğüm kişiye hayranım. AYDER Derneği\'nin bir organizasyonu bu. Başkan Ercan Tutal\'a, Gönüllü eğitmenlere ve gönülden karşılıksız, koşulsuz hizmet veren tüm arkadaşlara hayranım. Onları destekleyen kuruluşlara da hayranım; Vodafone Vakfı\'na, S.O.S Şirketine, Beşiktaş Belediyesi\'ne...

Bizim ailenin sosyal hayatı oldu orası. Hafta sonu sabahtan oradayız.  12.00- 14.00 arası tüm atölyelerde gönüllü katılımcılar arasında. Orada gördüğüm her kişinin de üçüncü gözü açık besbelli. 

Oradakiler ile dışarıda hiç bir şeyin farkında olmadan yaşayanlar arasındaki tek fark; Carl Jung\'un, \"Dışarı bakan hayal görür; içeri bakan uyanır\" dediği gibi uyanık varlıklar olması. 

Orada rastladığım bütün varlıklar, hepinize hayranım. O çocuklarımızın sanatçı olmak için yapabilme isteklerine, hayat amaçlarını hatırlamak ve var olabilmek için tüm engelleri aşma çabasına, eğitmenlerin eğlenerek öğretme heveslerine, hepsinin alış -veriş esnasında gözlerinden saçılan ışığa, neşeye, başarmalarının sevincine nasıl hayranım bilemezsiniz.

Her ay Babylon\'da konser veriliyor. Orada yeteneklerini sergileyişlerine, sanatçı duruşlarına nasıl hayranım bilemezsiniz!

Kendime hayranım bir de; bu kapıları fark edip, içeri girme isteğime hayranım. Tüm hücrelerime kadar uyanmak, farkında olmak isteyişime hayranım. 

Size de hayranım şimdi; o güzel gözlerinizle bu içimden akan duyguları son satırına kadar okumanıza hayranım...

Bu çalışmaya ve böylesi niyetle oluşan tüm çalışmalara hayranım. Siz de benim duygularımı, hayattan tatmin alışımı deneyimlemek istiyorsanız www.duslerakademisi.org sayfasına girin. Daha oradan başlayacak, bu duygu içinize ılık ılık akacak. 

Facebook\'ta varsanız eğer bu linke girmenizi ve beni daha iyi anlamanızı istiyorum. http://www.facebook.com/video/video.php?v=1353368148899&ref=mf

Huzur BEN\'imle başlar. İçimdeki Öz, içinizdeki Öz\'ü selamlar...

Sevgilerimle...

Bu yazı toplam (1365) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?