Yükleniyor...
Beril Sökal

Beril Sökal

berilsokal@gmail.com

Herkesin istediği bir şey

17 Ocak 2011 Pazartesi Saat 19:37

 ‘’Bir kez kırıldı mı kalp, geriye dönüşü yoktur bunun. Hiçbir şeye aldırmaz olursunuz. Mutluluğun sonu, huzurun başlangıcıdır bu.’’
 Herkes aynıdır hayatta kimisine göre oyun kimisine göre yalan kimisine de bambaşka bir şeydir. Belki de dünyaya geliş sebebimize ortaklık ettiğimiz için böyle düşünüyorum bilemeyeceğim. Eğer öyleyse benim için huzur çoktan başladı. Kalbim kırıldı defalarca, güvenemez oldum artık insanlara. Hani nerede o eski Türk filmlerinde ki aşklar? Kaldı mı hala yeryüzünde Ferhat ile Şirin? Derlermiş ya; “Her bahar iki mezar üzerinde iki gül bitermiş.

Tam birbirlerine kavuşmak üzereyken, mezarın ortasından bir karaçalı peyda olur iki gülün kavuşmasını engellermiş” Diye.
Şimdi ise gitmeler moda olmuş artık. Karaçalı falan yalan olmuş hep. Kalp sayısı kadar sevgi türü var olmuş. Doğru olanı bulmak asıl oyun olmuş meğerse.
Çünkü insanlar ancak katlanabildikleri kadar sever olmuşlar.
 Peki, gel gelelim doğruyu bulduğumuzu nasıl anlayacağız? İşte asıl soru işaretleri burada başlıyor. Çok duymuyor muyuz “Kimseye güvenmiyorum” Laflarını ama aslında “Güvenmiyorum” Değilmiş onlar; zamanında “Ona çok güvendim. ARTIK kimseye güvenemiyorumlar” Varmış. Belki de sırf bundan dolayı tükenmez düşlerimiz silindiğinde bazen düşünmüyor değilim: Acaba bu Dünya başka bir gezegenin cehennemi mi? Diye.

 İşte tam bu sırada da aklıma Mevlana’nın bir sözü geliyor;
‘’Bir gün kaldığın yerden başlayacaksın, biri seni bulacak. Önce korkacaksın eski acılara yakalanmaktan, biraz ürkeceksin. Ne kadar dirensen de nafile. İnsansın sonuçta, seveceksin. Eski acılara bakıp da küsme sevdalara, gâvura kızıp da oruç bozulmaz. Sök at kafandan acaba’ları! Bir kemik aynı yerden iki defa kırılmaz.’’

Bu yazı toplam (2270) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?