Yükleniyor...
Bedriye Yıldızeli

Bedriye Yıldızeli

bedriyeyildizeli@gmail.com

İşte AKP, İşte Kadın

31 Ocak 2011 Pazartesi Saat 18:58

Liselerde kız ve erkek öğrencilerin birbirlerine 45 cm.den fazla yaklaşımları yasaklanırken; Konya Kadıhan’da 5. sınıf öğrencisi 12 yaşındaki kız çocuğu babası tarafından pembe ayakkabılarla kandırılarak, 30 yaşındaki adamla evlendiriliyor.
Kadıhan kaymakamı ise olayın bilgisi dâhilinde olduğunu resmi bir şikâyet olmadığı için, beklemede olduklarını söyleyerek, gericiliğini konuşturuyor.
Pes doğrusu yolda bir cinayet işlendiğini görseniz ve size resmi bir şikâyet yok diye Kaymakam olarak “Hiçbir şey yapamıyoruz” mu diyeceksiniz?
Aslında bu daha iyi günlerimiz, bir başka örnekle yazımıza devam edelim. Kayseri Sarız’daki kaymakamda kadın öğretmenleri, sağlık memurlarını, teknisyenleri ve hemşireleri ceza evinde üst araması için görevlendiriyor. Nedeni malum…
Tıpkı etek boyu gerekçesiyle işten çıkarılan Samsun Sosyal hizmetler İl Müdürlüğü’ndeki Psikolog Zeynep Akyüz gibi…
Kadın çalışamaz, haaşaa…

Bir lise de kız öğrencilerin etek giymesi yasaklanıyor.
Okul müdürü kızının etek giymesini isteyen başka okula aldırsın diyecek kadar pervasızlaşabiliyor.
Diğerinde kız ve erkek örencilerin yan yana oturması yasaklanırken, öğretmenler öğrencileri notla tehdit ederek sınıflarda adeta, harem ve selamlık oluşturuyorlar.

Bir başka rezalet; Devlet, bebeği ana karnında öldürüyor.

Aralık ayında İstanbul’da piyasacılık ve gericiliğe karşı öğrenciler Erdoğan’ın rektörlerle yaptığı toplantıyı protesto ediyor. Sarayın kapısına bile yaklaştırmadan saldırıya uğrayan öğrencilerin arasındaki hamile bir kadın öğrenci Çevik Kuvvet ekiplerinin tekmeleriyle bebeğini kaybediyor.

Kadının, tek görevinin annelik olduğunu her fırsatta ifade ederek yaşam hakkını gasp edenler, bu kez de annelik hakkını gasp ediyorlar.

Kadın öğrenci hükümet üyeleri ve yandaş medya tarafından adeta linç edilirken bu linç kampanyasına iktidarın karanlığından nasibini alan vatandaş da katılıyor.

Annelik hakkının gaspı başka boyutlarda da karşımıza çıkıyor.

Hemen ilimizden bir örnek; valisi ve rektör yardımcısıyla öğretim üyesi ve avukatıyla ileri gelen bir toplam zihinsel engelli kadın ve kızların kısırlaştırılmasını öneriyor.

Gerekçe tecavüze uğruyor olmaları.

Görünen o ki bu ne ilk ne de son olacak gibi; nitekim öncesinde Antalya’ da belediye sokakta çalışan kadınların kısırlaştırılmasını öneriyor.

Buradan da anlaşılıyor ki AKP’nin yeni Türkiye’si Nazi Almanya’sıyla büyük benzerlikler gösteriyor.

Bakalım önümüzdeki günlerde nelere tanıklık edeceğiz.

Bu yazı toplam (1103) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?