Yükleniyor...
Cuneyt Turesin

Cuneyt Turesin

cuneytturesin54@hotmail.com

Hoca nerde hata yaptı?

13 Şubat 2011 Pazar Saat 22:03

Böyle bir maça daha önce şahit olmadım. Bunu yazarken Darıca Gençlerbirliği’ni 300’ün üzerinde seyretmenin verdiği hak ile yazıyorum. Birçok teknik adam birçok futbolcu gördüm ancak ilk defa tribünün oynanan bir karşılaşmaya bu kadar etkili olduğuna şahit oldum.

Teknik Direktör Halit Üçkaleler taraftarını dinledi oyuncu değişikliklerini buna göre yaptı ancak taraftar hatalıydı. Çünkü oyuna girmesini istediği futbolcunun adını doğru söylerken çıkması gereken oyuncuyu söylemedi. Tribünlerin etkisinde kalan Üçkaleler’de çıkartacağı oyuncuyu bilemedi ve yanlış hamle yaptı.

Darıca Gençlerbirliği’nde bir dönem teknik direktörlük yapan Tuncay Soyak geldi aklıma. Darıca G.B.’ ne Teknik adam olduğu ilk hafta evinde oynanan karşılaşmayı tribünden izlemek zorunda kalmıştı. Yedek kulübesinin arkasında Besim hocayla birlikte izlerken ilk yarının sonlarına doğru ‘’ Besim, Emre Efe’yi ikinci yarıda çıkartalım’’ dedi. Besim hoca’da soyunma odasına gidildiğinde yapılması gerekenler diye notlarına aldı. Ancak İlk yarının bitiş düdüğü ile birlikte soyunma odasına doğru yol alırken tribünden bir taraftarın ‘’ Hoca görmüyor musun 7 numarayı sahada geziyor çıkart şunu oyundan ‘’ diye bağırması ile Besim hocaya döndü Hoca dedi ‘’ Emre Efe oyunda kalıyor. Ve bana döndü Cüneyt ‘’ ben burada olduğum sürece bu takımı ben yönetirim’’ dedi.

Darıca Gençlerbirliği potadan iyice uzaklaşırken artık düşme korkusu da yokken biz Halit Üçkaleler’i artık tutmayalım. Yerine birçok teknik adam önerebilirim ancak Halit Üçkaleler’in yardımcısı Özgür hocanın bu işi yapacağına inanıyorum. Bu inancım belki de biraz geriye dönük, giden hocanın yerine yardımcısının devam etmesi geleneği olduğundan olsa gerek.

Bu yazı toplam (2335) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/domains/bizimdarica.com/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?