Yükleniyor...
Beril Sökal

Beril Sökal

berilsokal@gmail.com

Sessizliğin dili

22 Şubat 2011 Salı Saat 15:54

Bugüne dek herkesin saçma sapan ilişkileri olmuştur mutlaka, gereksiz değer verip gereksiz bağlanılmıştır belki de. İşte tam bunları düşünürken sevgi üstüne bir yazıyla karşılaştım o sırada aklımda olan düşüncelerin çoğu değişiklik göstermeye ve sessizliğin  dilini öğrenmeye başladım…
Rastgele ilişki kurdun bugüne kadar ve biriyle şekil olarak ilişki kurduğun zaman bin türlü saçma şey söyleyebilirsin, çünkü hiçbir şeyin önemi yoktur ve sadece vakit geçirmektesindir.
Ama birini kendine yakın hissetiğinde, yakınlık doğduğunda, söylediğin her kelime önem kazanır. O  zaman kelimelerle kolayca oynayamasın çünkü her şeyin bir önemi vardır. O yüzden sessizlik boşlukları olur. İnsan başlangıçta kendini garip hisseder çünkü sessizliğe alışık değildir. Bir şeyler söylenmesi gerektiğini düşünürsün. Diğeri ne düşünür yoksa?
 Birine yakınlaştığında, sevginin herhangi bir türü doğduğunda sessizlik gelir ve söylenecek hiçbir şey kalmaz. Aslında gerçekte söylenecek bir şey yoktur. Hiçbir şey yoktur. Bir yabancıya söylenecek çok şey vardır; dostlarına söylenecek de hiçbir şey yoktur. Ve sessizlik ağır gelir çünkü buna alışık değilsindir.
Sevgi ilişkisinde olmadığın insanlarla ilişki kurmak için dil gereklidir. Sevgi ilişkisinde olduğun insanlarla birlikteyken dilsizlik gereklidir. İnsan yeniden bir çocuk gibi masumlaşmalı, sessizleşmelidir. Hareketler olur yine; bazen gülümser, el ele tutuşursun, bazen sessizce göz göze kalırsın, hiçbir şey yapmadan, sadece var olarak…
Varlıklar buluşur sonra, birleşir ve sadece ikinizin bildiği bir şey gerçekleşir. Sadece bunu yaşayan ikiniz bilirsiniz, başka kimse farkına varmaz; öylesi bir derinlikte olur her şey.

Bu yazı toplam (1490) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?