Yükleniyor...
Beril Sökal

Beril Sökal

berilsokal@gmail.com

Canım Annem...

28 Şubat 2011 Pazartesi Saat 18:57

Bu haftaki yazımı Anneme hitaben yazmak istedim. Çünkü bu yazının yayınlanacağı tarihten yıllar önce benim en kutsal varlığım Dünya’ya geldi. 1Mart.
Annem yine bu satırları okurken eminim gözleri dolacak ve burnunda hafif bir titreme ve yüzünde masum bir tebessüm ile okumaya devam edecek.
Anne; Çocuktun, genç oldun; yaşlanacaksın, saçların beyazlaşacak, yüzün kırışıp gölgelenecek. Değişeceksin. Gerçi seni hep şaraba benzettiler ya; durdukça güzelleşiyor dediler. Bu gün bir sene daha yaşlandın işte belki daha da olgunlaştın. 365 günün her günü belki sana bir artı kattı fark etmeden de olsa.
Bazen diyorum ya sonsuzluğa inanmam, bana bitmeyen tek bir şey söyleyin sonsuzluğa inanayım diye. İşte düşündükçe sana olan sevgim aklıma geliyor. Anne sevgisi sonsuzluk değil de ya nedir ki? Dünyaya bir daha gelsem ve bana annem olacak kişiyi sorsalar yine bulurum seni. Ve şimdiki gibi sımsıkı sarılır sen ol benim ANNEM derim.
Ağlama anne sil gözyaşlarını. Gözyaşların mutluluktan belki de gururdan biliyorum ama dayanamam senin gözünden düşen tek bir yaşa. Bugün senin en mutlu günün olmalı. Ben yanındayım senin biliyorsun. Sen bir meleksin kanatsız bir melek. Hatta ben senin uçabildiğine bile inanıyorum biliyor musun? Çünkü ne zaman başım dara girse her zaman bir hışım sen oluyorsun yanımda. Anne olmak zormuş senden anlıyorum bunu, sana istemeden de olsa her çocuk gibi yaşattıklarımdan. Bu kadar dik durabilen, bu kadar fedakar bir meleksin işte sen bil kendini artık!
Hadi sil artık gözyaşlarını bugün en mutlu günün senin. Hep seninleyiz. Seni her şeyden çok seviyorum ve sonsuzluk dedikleri de buysa eğer; evet, artık sonsuzluğa inanıyorum ANNEM.
İyi ki doğdun ve iyi ki BENİM ANNEMsin…

Bu yazı toplam (1667) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?