Yükleniyor...
Kemal Uyar

Kemal Uyar

kemaluyar1907@hotmail.com

Başlıksız

14 Mart 2011 Pazartesi Saat 22:45

Biraz “Kaos”, biraz “Patlıcan reçeli” derken yazmak istediğim bir konuyu istemeden ertelemiş oldum. Kamu görevlisi sıfatım nedeniyle, işimle ilgili alanlarda ve siyasi konularda yazı yazamam. Bazı alanlarda yazmamayı da ben tercih ediyorum. Geriye fazla alan kalmamakla birlikte, ilk yazımda söz verdiğim üzere yaşanamamış hayatları paylaşmaya devam etmek istiyorum.

...

Yaşanamamış hayatlar derken, eski Başbakanlarımızdan Türk siyasetçi, mühendis ve akademisyen Necmettin ERBAKAN daha yakınlarda hayata veda etti. Allah rahmet eylesin. 1926-2011 arasına sığdırılan başarılarla dolu bir yaşam. Dolayısıyla yaşanamamış bir hayattan bahsetmek mümkün değil gibi. Oysa kendisine sorma fırsatımız olsaydı eğer, “daha yapacak çok işim var” derdi sanırım.

İstanbul Erkek Lisesini birincilikle bitirmiş. Üniversiteye sınavsız girişe hak kazanmış ancak, sınava girmeyi tercih etmiş ve birinci sınıftan değil ikinci sınıftan öğrenime başlamış. Saygı duyulması gereken bir özgüven. Bu ülkede ömrü başarılarla dolu her görüşten insana ihtiyaç var.

Günümüz gençliğine bakınca ümitli olmak mümkün değil. Bir tanesi bile okyanusun dibinde ne olduğu ile ilgilenmiyor, okyanusun rengi ve manzarası onlar için daha cazip.

Ne öğrendiklerinin bir önemi yok, öğrendikleri bilginin kendilerini ne kadar ileri taşıyacağı ile ilgileniyorlar.

Oysa sığ denizde dalgalar yavaş hareket eder. İlerlemek için daha büyük dalgalara, daha büyük dalgalar için de işine adanmış yaşamlara ihtiyacımız var.

Yaptığınız işi küçümsemeyin. Bir ülke, sadece başarılı bilim adamlarıyla değil, işini kaliteli yapan insanlarıyla ilerleme kaydedebilir. İster bir kafeteryada garson olun, isterseniz üniversitede profesör, bu ülkeye katkınız işinize kendinizi ne kadar adadıysanız o kadar…

Bu yazı toplam (1478) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?