Yükleniyor...
Güler Pınarbaşı

Güler Pınarbaşı

info@ucuncugoz.org

Günaydın sevgili,

14 Mart 2011 Pazartesi Saat 23:56

Bugün inanılmaz mutluyum. Neden diye sorarsan? Sevginin, aşkın enerjisi üzerime akıyor gani gani diyebilirim. Neymiş Para sevgiymiş.

Sabah 06.00 da kalktım, arkadaşla bi yürüdük bi yürüdük. Zaten bu enerji de ancak böyle topraklanırdı. gazetelerde olumsuz haberlere bakarken bile enerjim ora bura sallanmadı, dengede kaldı valla...

Bir baba "Keşke" diyordu... Ama bilmiyordu, Hayat o kadar ritmiyle gidiyordu ki, keşkeye hiç yer yoktu!

Ya sen hayata nasıl bakmak istiyorsun? "keşke..." mi diyeceksin yoksa "Her ne olursa olsun simdi" mi? Burada mı nefes alacaksın? Haydi, karar ver: ŞIMDI ve BURADA ise cevabın gel!

O sevgili ailenin "keşkeler..." içinde içinin daralmasına yüreğim elvermedi ama anne baba olmanın önemine daha bir eğilmem gerektiğini anladım bu sabah!

Çocukların hayatındaki anlam karışıklığını anlamak için ne biliyorsam dökeyim dedim ortalığa, pazaryerine çevireyim, isteyene bir parça dokunsun... 16 yaşındayken oğlumun paylaştıklarıyla ayılan aklimi paylaşayım sizlerle, dikkatle okusanız keşke sonra  "keşke..." dememeniz için sizin veya sevdiklerinizin...

Simdi sevgili psikolog Emel Sağlamtunc’un arkadaşıyla özenle hazırladığı melek kartlarımdan çekiyorum, hepimiz için... Bugün bize diyor ki melekler:

"Öğrenci hazır olduğunda öğretmen gelir. Sen hazırlan yeter!"

Hazır mısınız? Üzüleceğiniz yerde keşke dememek için önce kendinizi, sonra eşinizi ve en önemlisi çocuklarınızı anlamaya hazır mısınız?

Ben hazırım vallaha keşke demekten vazgeçtim uzun zamandır. Hayatimi sevabıyla, günahıyla yaşıyorum, tüm sorumluluğumu elime aldım çok bi mutluyum...

Haydiiii... Sizde hazırsanız yapacak çok şey var inanın... Önce bizim de bir parçamız olan gazete manşetindeki sevgili ailenin açısına şifa gönderelim. O güzel varlığın böylesine büyük toplumsal ders verisini onurlandıralım ve üzüleceğimiz yerde "keşke..." dememek için bu satırlara gelmişse güzel gözleriniz evrene hep birlikte Farkındalık ve sevgi enerjisi gönderelim.

Sevgilerim üstüne olsun sevgili... Aç kalbini, simdi 'aşk ol' sende benim gibi...

Sevgiler
içimdeki öz, içindeki öz’ü selamlar...

Bu yazı toplam (1843) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?