Yükleniyor...
Kemal Uyar

Kemal Uyar

kemaluyar1907@hotmail.com

Kıyı Kasabası

22 Mart 2011 Salı Saat 10:44

Bazı zamanlar vardır elinizi bile oynatmaya gücünüzün kalmadığı, ağzınızdan çıkan kelimelerin tükendiği.

 Pencerenin önünde oturup her zamanki sokağa boş boş saatlerce bakmak istediğiniz. Ya da çıkıp sokakta nereye gideceğinizi bilmeden ayaklarınızın götürdüğü yere doğru gitmek…

Yok yok, kesmez bu kadarı sizi. Yeterince rahat hissettirmez. Şöyle alıp başınızı sadece gazetenizi alacağınız büfedeki satıcıya “Günaydın” diyeceğiniz, başka hiç kimsenin sizi tanımadığı bir kıyı kasabasına gitmek geçer içinizden. Tek yıldızı, nem kokan lobisindeki duvarda asılı bayrağın üstündeki yıldız olan bir otel. Bu otelde konaklamak düşüncesi bile alır götürür sizi sanki uzaklara.

Üzerine deniz kestaneleri yapışmış kayaların birinin üstüne oturup, dalga sesleri eşliğinde uçsuz bucaksız denizi saatlerce seyretmek geçer içinizden öylece.

Sanki gerçekten yapabilseniz bütün dert, tasa ve sorunlarınızın havada yavaş yavaş silinen sigara dumanı gibi kaybolup gideceğini hayal edersiniz.

İşte bu an sizin dönüm noktalarınızdan biridir. Kader ânı diyebiliriz. Ya vereceğiniz önemli bir kararın eşiğindesinizdir ya da çoktan verdiğiniz bir yanlış kararın olumsuz sonuçları altında ezilmeye başladığınız andır.

Eğer bir karar vermenin eşiğinde iseniz; durmadan düşünürsünüz. Zihniniz dolar taşar, vücudunuz katılaşır. Sonra rahatlamak için unutmaya çalışırsınız, başka şeyler düşünmeye sevk etmek istersiniz bütün aklınızı. Hayır, işe yaramaz! Yine de en iyi çözüm o kıyı kasabası gibi gelir.

Yok eğer çoktan verdiğiniz bir karar ise, sadece kaçmak istersiniz o kıyı kasabasına. Bir süre oradaki otelde kalıp, kimseyle konuşmak zorunda kalmadan içinizdeki hislerle yüzleşmek hesaplaşmak istersiniz.

İster vereceğiniz bir karar olsun isterse çoktan verdiğiniz bir karar, sonuçlarıdır sizi kıyı kasabasındaki otele çeken. İçinde bulunduğunuz durum ya çok zordur ya da imkansız. Hangisinin daha umut verici olduğundan emin olamazsınız.

Bu yazı toplam (2629) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?