Yükleniyor...
Beril Sökal

Beril Sökal

berilsokal@gmail.com

Seni Çılgın proje

02 Mayıs 2011 Pazartesi Saat 20:07

Nihayet İstanbul Kongre merkezinde kamuoyunda ‘’çılgın proje’’ olarak adlandırılan ‘’Kanal İstanbul’’ projesi tanıtıldı.
Bu çılgın kanaldan Dünyanın en büyük gemileri geçecekmiş. Boğaz yük trafiğinden kurtulup huzura kavuşacakmış. Bu 45-50 km’lik kestirme kanal sayesinde, Burak Beyin gemisinin yakıt masrafları da azalacakmış tabii. Bu işten oğlu tatmin, yandaşları tatmin.
*
İki tane sınav doğru ‘’dürüst’’ hazırlanamadı da İstanbul’a bu 2. Boğaz projesi mi çılgınca gelmeyecek? Bence de bayağ çılgın olmuş seni çılgın.
Bu işten herhalde tatmin olmayan bir tek bizleriz. Ee, bizde artık tatmin olsak diyorum.
*
Geceleri sümbül kokan bir İstanbul hayaliyle yola çıkıp İstanbul için kolları sıvadıkları söylenmiş. Ve biz hayalleri gerçeğe dönüştürmek için koştuk. Çöp dağları vardı ve iktidarda başkaları vardı. Biz bu çöp dağlarını temizledik. Haliç’in çamurlu suyunu akıttık. Şimdi söyleyin kim çevreci onlar mı biz mi diyerek büyük bir kıyaslamaya girmiş zaten kendileri.
Peki ya ‘biz’ diye bahsettiğiniz ‘siz’ kimsiniz?
*
Yok bu sene eğitimde reform kırılmış. Ee, banada şifreleri verseydiniz bende reformun reformunu kırardım öyle değil mi? Hans, George, Helga bu eğitim için yapılacak ‘’sözde’’ güzellikleri yaşayacakta, Ayşe, Fatma ve Hülya’nın Hans’tan neyi eksikmiş?
Şifreler onlarında elinde olsaydı, bence bir eksikliği kalmaz hatta fazlası bile olabilirdi  Hülya’nın da Hans gibi.  Ama doğru değil mi? ‘’sehven’’ idi.
*
Çılgın projeymiş. Seni çılgın, seni çılgın hadi oradaaaaan…
Bunu nerden çıkardın, nerden çıkardın…
*
Küçükte bir not düşeyim mi?
ÖSYM çok bozdu. Bayağı bozdu yani, bir yerden sonra bozmaz dedik, daha da çok bozdu, artık daha fazla bozamaz dedim ama yine bozdu. Hep bozdu.
‘’SEHVEN’’

Bu yazı toplam (1820) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 2 )

Muhalefette senin kadar akıl olsaydı...
Bravo Beril; Kaç tane adam, düşünemedi senin söylediğini...Bir tane muhalefet liderinden /sözcüsünden benzer laf duyamadım...Orta öğretimde her sene sınav sistemi değişiyor.Ülen, ÖSYMde sınav yapamıyorsunuz siz doğru dürüst...Kanalİstanbulu mu becerebileceksiniz? demedi. Diyemedi, Düşünemedi..Sen dedin. Muhalefet, seni danışman alsın..
Adnan Susoy03 Mayıs 2011 Salı Saat 11:45
reform kırmak...
Eğitim de reform mu kırılmış...siz de mi reform kırardınız...reform un sözlük anlamına bakabilirmisiniz...
Merr TÜRK03 Mayıs 2011 Salı Saat 11:39

| 1 |