Yükleniyor...
Beril Sökal

Beril Sökal

berilsokal@gmail.com

Yoksa anneler bir melek mi?

09 Mayıs 2011 Pazartesi Saat 19:13

Hani eski zaman masalları anlatır
Hüznümü huzura dolarsın
Kaşım gözümden çok içim bir parçan
Annem sen benim yanıma kalansın
Uzayan sohbet gecelerinde
Rolleri unutur dost oluruz
Bizi bağlayan bu kan değil yalnız
Annem biz birbirimize kalanız


En mutlu an annemizi yanımızda hissettiğimiz, onu kokladığımız an…

 Onları üzdüğümüz, ağlattığımız an ise; tabiri bile yok bence bu duygunun. Olmasın da zaten.
Hani dünyanın da bir sonu vardır ya. İnsanlar öldükten sonra umarım cennete giderim derler. Ben öyle demiyorum işte. Çünkü benim cennetim zaten her an yanı başımda, bizler cennetlerin en güzel yerindeyiz. Annelerimizin yanında…
Cennet her şeyin en güzelini barındırdığına inanılır. En mükemmeli en kusursuzu oradadır.

Eee; şimdi düşünüyorum da, o zaman senin cennetten ne farkın var? Yoksa sen cennet misin veya cennetin bizlere bir armağanı mı?
Şu ana kadar belki birçok kez ölmek istedim. Sıkıldım, yoruldum hayattan ve belki o zaman kurtulup bir ihtimal cennete erişirim dedim kendi kendime. Ama her defasında geri dündüm yeryüzündeki cennetime;  anneme. Sizi seçtim ben de herkes gibi…
Bakın şimdi sizlerin yanındayız bazılarımızın elinde bir demet gül, bazılarımızın dilinden düşen tek bir cümle; ‘’seni seviyorum anne’’ . Bazen de tek bir buse, sizleri mutlu etmeye.
Bizleri dünyaya getirdiğiniz ilk anı hatırlıyor musunuz? Sizlerin kucağında ağlayışlarımızı, çığlıklarımızı…  Sizler emzirdiniz, sizler büyüttünüz bizi. Hakkınız nasıl ödenir bilinmez.
Ama baksanıza çokta değişmemişiz aslında. Hala sizin yanınızda ağlıyoruz bazen.
Bir de arada sinirlenince “inşallah Allah sana da senin gibi bir evlat verir “deyişleriniz var ya…
Her defasında evet inşallah diyorum. İnşallah bana da benim gibi bir evlat verir ve beni bu kadar sever anneciğim.


Anneler günüydü. Koskocaman bir sene daha sarıldınız bize, bir sene daha büyüttünüz. Ve bundan sonra da biliyoruz ki sizler hep bizim yanımızda olacaksınız. Kaç yıl geçse de Allah ömür verdikçe birlikte yaşlanacağız. Birlikte sözler vereceğiz dünyaya ve birlikte meydan okuyacağız hayata. Ama sakın bir şeylerin sizleri üzmesine izin vermeyin. Asla! Ne olursa olsun!
 Çünkü bir elma bir yerden çürümeye başlarsa eğer, kalanı da çürür yakın zamanda. İşte siz üzülürseniz bilin ki bizleri de üzmüş olursunuz.
Bizi sakın sizsiz bırakmayın anneler…
 ‘’En kutsal varlıklarımıza gelsin bu yazım; Anneler, anneler gününüz kutlu olsun.’’

Bu yazı toplam (1797) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 4 )

Tüm annelerin anneler günü kutlu olsun
Sana ve anneler gününe yakışan çok güzel bir yazı canım kardeşim seni tebrik ediyorum seni çok seviyorum umarım sevgili meleğin güzel annenle uzun mutlu bir ömür geçirirsin :)
Canberk13 Mayıs 2011 Cuma Saat 08:46
Doğum günün kutlu olsun :)
Melek annesinin güzel kızı doğum günün kutlu olsun ve herşey gönlünce olsun... Tüm isteklerinin gerçekleşmesi dileği ile...
Begüm12 Mayıs 2011 Perşembe Saat 08:39
SEN DE BENİM MELEĞİMSİN.
Canım kızım,yazın beni çok mutlu etti. Ama şunu bilki bizim cennetimiz de sizin yanınız. Sizin mutluluğunuz bizim mutluluğumuz oluyor.Sizin canınız yansa bizim de yanıyor.Siz üzüldüğünüzde inan biz sizden çok üzülüyoruz.Sizler bizim mutluluk, gurur kaynağımızsınız. Biz sizi büyüsenizde hep aynı duygularla sabırla bakacağız,sizi koruyup kollayacağız.Siz gözümüzde hiç büyümeyeceksiniz.İşte bu annelik.Sizlerde anne olduğunuzda bu yüce duyguyu anlarsın
Dilek SÖKAL11 Mayıs 2011 Çarşamba Saat 11:55
MELEKLER HEP YANIMIZDA OLSUN..
Bu güzel ve duygu dolu yazı beni bu kadar etkilediyse anneni nasıl etkilemiştir ve mutlu etmiştir... Şiir de ayrıca muhteşem.. Dediğin gibi Melekler hep yanımızda olsun..
Ebru10 Mayıs 2011 Salı Saat 08:20

| 1 |