Yükleniyor...
20 Ocak 2019 Pazar

ARŞİV

 

Spor Haberleri

Yazarlar

VEFAT HABERLERİ

Yaşar Tekin Sümer

Yaşar Tekin Sümer

10 Mayıs 2018 Perşembe
Hacı Osman Bayramoğlu

Hacı Osman Bayramoğlu

20 Nisan 2013 Cumartesi
Kazım Tayfun Emre

Kazım Tayfun Emre

30 Ağustos 2012 Perşembe
Hacı Hüseyin Tüter

Hacı Hüseyin Tüter

30 Temmuz 2012 Pazartesi
Hüseyin erestin

Hüseyin erestin

11 Haziran 2012 Pazartesi
Kemal Uyar

Kemal Uyar

kemaluyar1907@hotmail.com

Kralex

30 Mayıs 2011 Pazartesi Saat 21:26

Brezilya'nın 26 eyaletinden biri olan Parana’nın başkenti Curitiba’da 14 Eylül 1977 Çarşamba günü saat 02:20’de Santa Brigida Hastanesi’nde bir çocuk doğar. Ailenin geçim derdi zorlu olduğundan bebeğe anneanne bakar, büyütür.

Bu çocukta her Brezilyalı çocuk gibi sokakta futbol oynar ve Zico hayranıdır. Sokakta oyununu gören ve Coritiba’da futbol oynayan Silvio’nun telkinleriyle futbol okulu çocuk seçmelerine gitmeye karar verir. Bu kararı verdiğinde dokuz yaşındadır.

Seçmelerin yapıldığı yere gittiğinde 200’den fazla çocuğun aynı hayallerle toplandığını görür. Gözü korkar, en ufak bir şansının bile olmadığını düşünür. Çocuklar takımlara bölünür ve her takıma on dakikadan bile az bir süre verilir. O süre içinde topun kendisine gelmesini ummaktan ve yeteneğini göstermekten başka bir çaresi yoktur.

O çocuk bunu başarır. Onun adı Alexsandro De Souza, nam-ı diğer “KRALEX”.

18 yaşına geldiğinde Daiane’a aşık olur. Ancak hayat sıfırdan başlayanlara hiçbir şeyi artık kolayca vermez. Kızın babası Kulüp Başkanı’dır. Dört yıl geçtikten sonra Başkandan kızı ile evlenmek için izin istemeye karar verir. Başkanın odasına girer ve bir konu görüşmek istediğini söyler. Başkan sorar: “Özel bir konu mu, iş mi?” Özel olduğu cevabını alınca kulüp binasının önündeki kafede görüşebileceğini söyler.   

O adam 7 yıldır Fenerbahçe Futbol Kulübü’nde oynuyor. Başkanın kızı Daiane her maçta en fanatik Fenerbahçeli kadar tribünde O’nu destekliyor; kızları Maria maçlardan önce okunan Milli Marşımıza Türkçe olarak eşlik ediyor. Ailecek Türk Milli Takım maçlarını izlemeye geliyorlar, ellerinde bayrağımız destek veriyorlar. Bizden birileri gibi...

Bu ülkede kimlik bunalımı yaşayanlara, ay yıldızlı bayrağı eline almaya çekinenlere örnek olsun; “De Souza Ailesi” ...

Maç için sahaya sağ ayakla sekerek çıkmayı uğur kabul eden bu adam, işini severek ve hakkıyla yapıyor. Bir maçta beş gol attığında, oradaydım. Onun futbolunu izlemek çok yetenekli bir sihirbazı izlemek gibi. Teşekkürler Alex, Tebrikler Fenerbahçe…

Bu yazı toplam (1241) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 1 )

İnşallah
İnşallah milli takımda da görürüz Alexi.
Adnan Susoy31 Mayıs 2011 Salı Saat 15:05

| 1 |