Yükleniyor...
Beril Sökal

Beril Sökal

berilsokal@gmail.com

Bağlı olmak ya da olmamak

30 Mayıs 2011 Pazartesi Saat 21:30

Belki de her şeyin geçici olduğunu ve bir gün her şeyin biteceğini doğal olaraktan biliyoruz. Ama yinede ümitsizce bağlı kalıyoruz. Gençliğimizin yitip gideceğini, bir gün bizim ve sevdiklerimizin öleceğini, biriktirdiğimiz her şeyin zamanla bizden tekrar alınacağını ve bir gün aşkımızın karşılık bulamayacağını biliyoruz. Yinede bağlı kalıyoruz.
 Ne kadar çok bağlanırsak, bir şeyler bittikçe, bir şeyler bizden gittikçe o kadar çok acı çekeriz. Bağlı olduğumuz şeylerden kurtulmanın yolu ona sahip olmasanız bile mutlu olabileceğinizi bilmektir.
Eşinizden ayrıldınız ya da sevgiliniz sizi terk etti. Bağlı olduğunuz için acı çektiniz, ama hayatta kalabiliyorsunuz. Çünkü çok az şeylerle de hayatta kalınabilir. İnsanların ve bazı şeylerin değişmesi acı verebilir ama hala hayattasınızdır. Çünkü sizi yaşatan asla varlıklarınız, sahip olduğunuz şeyler ve kişiler değildir. Hiç kimse sizi bir duruma zorlayamaz. Eğer istemediğiniz bir durumun içindeyseniz buna neden olan yine sizsinizdir.
   Benliğinizi, kişiliğinizi ve toplumda ki yerinizi kendiniz oluşturursunuz; hiç kimseye bağlı olmadan ve muhtaç kalmadan. Her üzüntü her sevinç her acı size aittir. Gözyaşlarınız sizindir ve onu ne zaman akıtacağınıza siz karar verirsiniz. Çevrenizdekiler sadece birer etmendir. Dünya böyle olduğundan siz bu halde değilsiniz. Siz böyle olduğunuz için Dünyada böyle. Siz değişin Dünya’da değişsin.
Kendinizi kötü hissettiğinizde, değişime bir adım yaklaşmak istediğiniz zaman kendinize birkaç defa; ‘’ Hayatımda bir şeylerin değişmesine ben izin verdim ve yok olup gitmesini kabul ediyorum. Beni tutan hayattan kurtuluyorum, onu artık ben tutuyorum ve hayatın sadece benimle benim etrafımda dönmesine izin veriyorum ‘’  cümlesini tekrarlayın emin olun işe yarıyor.

Bu yazı toplam (1829) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?