Yükleniyor...
Beril Sökal

Beril Sökal

berilsokal@gmail.com

Kadın olmak...

06 Haziran 2011 Pazartesi Saat 19:06

Kadın olmak zordur;  yürek ister, duygusallık ister...

Kadınlar her zaman güçlüdür. Korkak değillerdir mesela...

Kolay kolay boyun eğmezler. Haklarını ve halksızlıklarını iyi bilirler.

Sabırlı ve gururuna dokundurmadığı gibi, karşı tarafında gururunu incitmemeyi bilmektir, kadın olmak.  Sadece güzel olmak demekte değildir, gördüğünde o güzelliğin içinde erkeğin kendi ruhunu bulabilmesini sağlayabilmektir.
Kadın olmak zordur; şefkat ister, duyarlılık ister...

Fedakar olmayı gerektirir kadın olmak. Kendini bir obje gibi hissettirmemeyi; eşe, dosta, ahbaba bir ana yüreği ile sahiplenmeyi gerektirir. Unutmayın geleceğin anasını da babasını da yine kadın dünyaya getirir. Bu yüzden kadın olmak kadar kadın olduğunu ve sahip olduğun özellikleri bilmek gerekir. Kendini senden üstün sanıp seni küçümseyen erkeğe bile baş kaldırabilmektir.
Annelik belki de en zor iş. Ama kadın olmak sadece ana olabilmek değil, çocuklarından saygı görmeyi, ana babaya da hürmet etmeyi bilebilmektir. Bunun yanı sıra Tanrının kadına verdiği güzel duygular ile dolu bir değer, Türk kadını olmak. Türk anası olmak daha da zor bir iştir.

Atalarının savaşlara, zorluklara, yoksulluklara nasıl göğüs gerdiğini iyi bilip Türk kadını olmanın hakkını verebilmek gerekir. Anlayacağınız kadın olmak zor iş; Türk kadını olmak daha da zor bir iştir...
 Bir erkekte gerçek bir Türk erkeğiyse eğer kadının kıymetini bilip ana, bacı, sokakta gezen yabancı diye ayırt etmeksizin kadına sahip çıkması gerekmektedir. Güzel duyguların olduğu bu sevgi dolu Dünyada kadınlara ‘’kötü araba kullanıyorsun’’ demek yerine ‘’çok güzel yemekler yapıyorsun’’ demek gerekir.
Kadını sevmek gerekir. Kısacası kadın olmak, kadının değerini bilemeyenlere verilebilecek en iyi cevaptır.

Bu yazı toplam (1277) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?