Yükleniyor...
Bedriye Yıldızeli

Bedriye Yıldızeli

bedriyeyildizeli@gmail.com

Erdoğana Diyarbakırda suçüstü!

06 Haziran 2011 Pazartesi Saat 19:45

Başbakan Erdoğan, Diyarbakır mitinginde kaset açılımı yaptı. Mitingden birkaç saat önce yayınlanan bir kaset, Erdoğan'ın Diyarbakır mitingi ile "nasıl olduysa" çakıştı.

Başbakan Erdoğan geçtiğimiz Çarşamba günü partisinin Diyarbakır mitingindeydi. Mitingin en önemli noktası ise Erdoğan'ın "kaset açılımı" oldu. Erdoğan kayıtlardan "Bugün yarın yayınlanabilir" diye bahsederek suçüstü yakalanmış oldu.

BDP eski Eşbaşkanı Gültan Kışanak ile BDP eski Elazığ İl Başkanı Baki Yıldırım arasında geçtiği iddia edilen bir ses kaydı, nasıl olduysa, Erdoğan'ın Diyarbakır mitingi öncesinde servis edildi.

Hükümete yakın bütün yayın organları ses kaydını yayınladı.

Başbakan Erdoğan, ses kaydının henüz yayınlanmadığını düşünerek ve kaydın internete düşmeden önce kendisi tarafından dinlendiğini belli ederek suçüstü yakalanmış oldu. Erdoğan "BDP bunları kullanıyor ve kucak açıyor. Hakkari’de nasıl kucak açtıysa, Diyarbakır’da da açıyor. BDP’nin ilgililerinden bir tanesi açıklama yapıyor. Ses kayıtları bugün yarın yayınlanabilir. Ne diyor? 'Elazığ’da biz güçlü değiliz MHP’yi destekleyelim” dedi.

Kaset olaylarının sorumlusunun AKP olduğu yönündeki görüş, bu suçüstü ile ciddi derecede güçlenmiş oldu.

****

Erdoğan, sen insan mısın?

 Başbakan Erdoğan, Metin Öğretmen'in polis tarafından katledilmesi ile ilgili öyle sözler söyledi ki "Erdoğan, sen insan mısın?" dedirtti.

Başbakan Erdoğan, dün Hopa'da bir öğretmenin ölümü ve çok sayıda yurttaşın yaralanması ile sonuçlanan polis saldırısının ardından Hopalılara "eşkıya" demişti. Bugün İstanbul'da konuşan Erdoğan, artık insani değerlerle herhangi bir alakasının kalmadığını gösterdi.

Önce, yaralanan Başbakanlık koruması hakkında bilgi veren Erdoğan "Bir bölümde 150 kişilik bir grup taş atmaya başladılar otobüsümüz ciddi isabetler aldı. Bir koruma polisimiz aldığı isabetle otobüsten düşerek maalesef şu anda yoğun bakımda. Beyin ameliyatı geçirdi. 72 saat uyutulması gerekiyor" dedi ve sonra "sen insan mısın?" dedirten şu sözleri söyledi:

"Tabi bu arada bir tanesi de kalp krizi geçirerek, kimliğini bilmiyorum, üzerinde durmaya da gereğini duymuyorum kalp krizi sonucu ölmüş."

Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Metin Lokumcu'nun evini ziyaret edeceğini açıklamasına da tepki gösterecek kadar alçaldı:

"Orada bir pankart var CHP’nin. Pankart şu CHP’nin hemen yanındaki pankart: “Tek yol sokak, tek yol devrim." Altında Halkevleri. Bununla ne demek istendiği zaten ortada. Biz bunlara sadece sandıkta gereken cevabı vereceğimizi söyledik. Fakat enteresan olan şu CHP Genel Başkanı şu açıklamayı yapıyor ölen kişinin evini ziyaret edecekmiş."

****

Boyun Eğme!

Kahrolası diktatörler
Bu dünya size kalır mı?

İleri demokrasi maskeli AKP faşizmi Hopa'da cana kıydı.

Boyun eğmeyecek, hesabını soracağız.

Ülkemizin geleceğinin boyun eğmeyenlerin elinde olduğunu, halkın vicdanının, direnenlerin kararlılığının ülkemize biçilen gömleği yırtıp atacağını biliyorum.

Diktatör özentisi Recep beyin paniği de bundandır. Saldırganlaşması bundandır.

Bu yazı toplam (813) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?