Yükleniyor...
İsa Turhan

İsa Turhan

isaturhan@gmail.com

Darıca’ya niye gelsin?

15 Haziran 2010 Salı Saat 06:16

Önceki gün AKP Kocaeli milletvekili Eyüp Ayar ilk defa farklı bir şey yaptı gazetecileri dinledi. Zaten gazetemizin manşetinde yer alıyor, Ayar İlçelerde neler yapılmalı neler eksik bu konularda görüşleri dinledi not aldı.

Darıca ile ilgili sınır ve turizm konusunda sorulan sorulara net bir cevap veremedi. Sınırlarda Darıca’dan taraf olmasına karşın elinden bir şey gelmediğini söyledi. Kocaeli ve ilçelerinin sanayi kenti olmasına karşılık kilometrelerce sahili bulunan, yeşili ve denizi ile bölgenin turizm ve kültür şehri olması yönünde bir çalışmanın yapılıp yapılmadığını sordum Ayar’a. Ancak sadece olabilir demekle yetindi.

Un var, yağ var, şeker var

Da helvayı kim yapacak. Dudayev Parkı tamamen bitse Aslan Çimentoya kadar yeşil bir alan olur çıkar. Ben bu alan üzerinde ne bir balıkçı lokantasının olacağına nede sosyal tesislerin yapılacağına hiç ihtimal vermiyorum. Yine yürüyüş yolları ve banklar olacak millet kabak gibi güneşin altında denizi seyredecek.

Artık bu zihniyetler değişmeli, parklar sosyal alanlara dönüştürülmeli. Şimdi AKP’liler hemen akıllarına alkollü lokantaları akıllarına getirecekler. Olsun lokantaların bir kaçı alkollü olsun, isteyen içsin isteyen içmesin. Konya’nın en muhafazakar şehir olmasına karşılık alkolün en çok tüketildiği şehir olduğu ileri sürülür. Keza Tuzla sahili yine aynı boydan boya lokanta ve çeşitli işletmelerle dolu.

Milletvekili Eyüp Ayar bile Darıca ile ilgili kesin ve net konuşamıyor. Diğer ilçe sorunlarına duyarlı olan Ayar aynı duyarlılığı Darıca için göstermiyor. Milletvekili destek vermezse Kocaeli Büyükşehir Belediyesi destek vermezse nasıl sahil şehri olacağız biz. Marina projesi vardı olamayacağı söyleniyor. Yüzlerce sandal sahibinin sandallarını çekebilecek, düzenli ve bakımlı kayıkhane bile yok.

Açıkçası Darıca’ya insanlar niye gelsin?

Ne cazibesi ne albenisi var. Parklarla bu iş olmuyor, olmaz da.

Bende bıktım artık, sizlere olduğu gibi bana da gına geldi bu konular ama sahilin bu halini gördükçe, milletvekillerinin, belediye başkanlarının konuşmalarını dinledikçe de yazmadan olmuyor.

Bu yazı toplam (1875) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?