Yükleniyor...
Kemal Uyar

Kemal Uyar

kemaluyar1907@hotmail.com

Biliyordum iyi olmadığını

25 Temmuz 2011 Pazartesi Saat 20:53

Her ölümün hüzünlü bir hikayesi, her yaşamın da kederli bir yüzü vardır. Kabarık siyah saçları, siyahi caz şarkıcılarını aratmayan billur sesi, sansasyonel hayatı, uyuşturucu ve alkol bağımlılığıyla gündemden düşmeyen ünlü İngiliz şarkıcı Amy Jade Winehouse.

Daha geçen ay, hani şu Sırbistan konserinde şarkı sözlerini unutan, sahnede ayakta duramayan, peşine İstanbul Konseri iptal edilen şarkıcı. Defne Joy Foster’ı aratmayan bir hikâye ile hayata genç yaşta veda etti.

“Kendimi kandırmışım,

Olmayacağını bildiğim halde,

Söyledim ya berbat haldeydim diye,

Biliyorsun iyi olmadığımı” diyordu bir şarkısında.

Hep bir serzeniş vardı şarkılarında kendini o ince çizginin diğer tarafına çekenlere karşı. Sonu hüzün. Sanki onu duymayanlara karşı restini çekti ve gitti. Beş Grammy ödülü başta olmak üzere birçok müzik ödülü alabilmeyi başarmış ender yeteneklerdendi.

İngiliz basını tarafından "neslinin en yetenekli şarkıcısı ve şarkı yazarı" olarak nitelendirilen Winehouse’ı diğer sanatçılardan ayıran özellik, herkes şarkılarını seyirci için söylerken onun kendisi için söylediğini düşünüyorum. Diğerleriyle aynı olan özelliği ise, en seçkinler gibi o da 27 yaşında öldü.

Amy için duyduğum en güzel cümleyi bir arkadaşım “soyadından mıdır bilmiyorum, dinledikçe dinleyesin geliyor” diye kurmuştu.

Bu yazı toplam (1773) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 2 )

Bak Jadesini duymamıştım.Hanki mezheptendi bilen var mı??
Kemalim, rahmetli Kıvırcık Ali için de 3-5 satır yazdımıydın?? Bu memlekette kaç tene satmış albümleri toplamı? Toprağı bol olsun, Allah günahlarını af eylesin, Amy bacının, tipinden duruşundan tarzından, koparacağı belliydi. Allahıma bin şükür, ne şarkı sözlerini bilirim ne de tam manasıyla dinlemişliğim var. Bu memlekette matbuat halktan kopuk.Ecnebi şarkıcıların albümleri,toplam satışların % 7si,ama ecnebinin saçında beyaz kıl çıksa, 1 hafta e
Adnan Susoy26 Temmuz 2011 Salı Saat 07:24
Üzücü...
Çook güçlü bir yorumcuydu..genelde de altın kural hep başarılı olanların erken veda etmesi değilmidir zaten! Gidenlerin arasında unutamayacım isimlerden biri Jeff Buckley diğeri de Amy olacak. Her nereye gittiyse umarım daha iyidir.
Berna Gün26 Temmuz 2011 Salı Saat 06:25

| 1 |